06:42 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Ühiskond
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
37 0 0

Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632-1654.

TALLINN, 24. detsember - Sputnik. 24. detsembril ehk jõululaupäeva keskpäeval (kell 12), kuulutas Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi.

Провозглашение Рождественского мира на Ратушной площади Таллинна
© Sputnik / Илона Устинова
Jõulurahu väljakuulutamine

Jõulurahu väljakuulutajaks on linnapea või raesekretär, kohaks linn, kus asub peapiiskopi katedraal ning paigaks tsiviilhoone rõdu. Väljakuulutamise aeg on traditsiooniliselt jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid.

Jõulude ajal töötab Tallinna ühistransport pühapäevaste sõiduplaanide alusel ning aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna ühistransport pühade ajal >>

23. ja 24. detsembril ootab Tallinna Linnatranspordi AS linlasi jõulutrammiga lusti sõitma. 24. ja 25. detsembril vurab ringi jõulutroll.

Elron soovib aidata jõuluvanadel sel pühadesaginat täis ajal turvaliselt ja kiirelt lasteni jõuda ning seetõttu on kõikidele jõuluvanadele 23. – 26. detsembrini rongisõit tasuta ja seda kõikidel Elroni liinidel.

"Tasuta saavad sõita päris jõuluvanad – ikka traditsioonilise punase mütsi ja mantliga ning õigele jõulumehele kohase pika ja koheva valge habemega," selgitab Elron.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna linnapea kuulutab jõululaupäeval välja jõulurahu
Tallinnas sõidavad jõulutramm ja -troll
Tallinna ühistransport pühade ajal
Jõuluvanakostüümis reisijad saavad Elronis tasuta sõita
Tagid:
jõulurahu, Taavi Aas, Eesti, Tallinn

Peamised teemad