06:01 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Ühiskond
lühendatud link
33 0 0

Enamus Eesti ettevõtteid eelistab aasta lõpus preemia maksmise asemel korraldada jõulupeo. Nii ettevõtte, kui töötaja jaoks rahaliselt igatpidi kasulikum on aga aastase tulemustasu või lihtsalt suurema palga maksmine.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõu Janus Paurmani kinnitusel peab ettevõtte jõulupeole kulutatud summa pealt tasuma erisoodustusmaksu, vahendas Pealinn.

Inimesed on valmis kodust töötamise nimel töökohta vahetama >>

"Erisoodustusmaks on küllalt kulukas ning koosneb tulumaksust ning sotsiaalmaksust, mis tähendab, et igale kulutatud sajale eurole peab ettevõte riigile 66,25 eurot lisaks makse tasuma. Erisoodustusmaks läheb üldisesse riigipotti ja inimene selle pealt endale mingit isiklikku eelist ei saa," rääkis Paurman.

В этом году сцену украшают сердца
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kui aga sama raha maksta inimesele boonuse või palgana, siis läheb see summa tema isiklikku palgafondi, mille arvelt suureneb tulevikus pension, emapalk ning haiguspäevade tasu," selgitas Paurman.

"Ühisüritustel on palju eeliseid suuremast motivatsioonist kuni meeskonnavaimu tugevdamiseni, aga töötaja jaoks pole see siiski rahaliselt kasulik. Seega tasub ettevõtetel tulevikus kaaluda, kumb on töötajatele tegelikult parem. Ja kas inimesed eelistaks saada rohkem sotsiaalseid hüvitisi ning palka, mille eest korraldada endale ise jõulupidu," rääkis Paurman.

Iga viies Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata, näitab tööportaali CV Keskus.ee värske küsitlus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembri lõpus. Ületunde — nii tasustatud kui ka tasustamata kokku — tuleb ette pea igal teisel töötajal.

Põhja-Tallinn katsetab vabamat töögraafikut >>

4000 töövõtjat hõlmanud uuring näitab, et 45 protsendil Eesti töötajatel on ületunnid levinud osa tööst, kusjuures 21 protsenti ei saa tehtud ületundide eest lisatasu.

Ületunde tuleb enim ette juhtidel ning see tuleb tihtipeale töötajate rahulolu arvelt. Hiljuti korraldatud uuring näitas, et juhtimiskvaliteediga on rahulolematud kaks kolmandikku töötajatest, märkis CV keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

CVKeskus.ee uuringust selgus, et 77% eestimaalastest on valmis vahetama praegust töökohta, kui nad saaks tööpakkumise, millega kaasneks võimalus töötada kodust, vahendas uuditeportaal Sputnik Eesti suvel.

Enam kui 2000 vastajaga uuringust selgus, et enamik töötajatest (77%) on valmis tööd vahetama juhul, kui palk jääks samaks, kuid avaneks võimalus töötada ka aeg-ajalt kodust.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale.

Riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud.

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Samal teemal

Keskmine palk kerkis 1242 euroni
Järgmisel aastal tõuseb õpetajate keskmine palk 1500 euroni
Keskmine palk kasvab hoogsalt
Palgatõusu on enim oodata haridus- ja infotehnoloogiasektoris
Tagid:
pidu, preemia, jõulud, töö

Peamised teemad