07:00 23. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB71.9719
29. detsembril kohtus Venemaa president Vladimir Putin oma Valgevene kolleegi Aleksandr Lukašenkaga

Presidendi eritellimus: mida Lukašenka Putinile uueks aastaks kinkis

© Sputnik / Алексей Никольский
Ühiskond
lühendatud link
5610

Valgevene president Aleksandr Lukašenka kinkis Venemaa liidrile Vladimir Putinile oma köögiviljaaiast pärit neli kotti kartuleid ja kuulsat Valgevene pekki.

TALLINN, 30. detsember - Sputnik.  Erinevate sortide kartuleid toodi Venemaa presidendi eritellimusel, vahendab RIA Novosti Valgevene riigipea pressiesindajat Natalja Eismonti. 

Tema sõnul on iga sort ette nähtud konkreetsete roogade valmistamiseks - praadimiseks, küpsetamiseks, pudruks või pannkookideks. Kartul kasvatati presidendiaias.

"Venemaa president armastab head pekki. Aleksandr Grigorjevitš, teades seda, tõi ka pekki. Mitte spetsiaalselt tehtut, vaid lihtsalt kõige maitsvamat Valgevene seapekki," ütles Eismont.

29. detsembril kohtus Venemaa president Vladimir Putin oma Valgevene kolleegi Aleksandr Lukašenkaga, kes tuli Moskvasse kahepoolseid küsimusi arutama. See oli nädala jooksul juba teine visiit - viimati rääkisid kahe riigi juhid 25. detsembril.

"Võib-olla muutuvad meie aastalõpu kohtumised heaks traditsiooniks," ütles Putin kohtumisel Lukašenkaga, õnnitledes teda ja Valgevene kodanikke eelseisvate pühade puhul.

Moskva ja Minsk on mures NATO tugevnemise pärast Ida-Euroopas >>

Venemaa president teatas ka, et leppis oma Valgevene kolleegiga kokku tulevikus koos jäähokit mängida ja suusatada.

"Mina muide pakkusin seda talle (Lukašenkale jäähokit mängida). Ütlesin talle, et me mängime ka täna (29. detsembril - toim.). Pakkusin talle veidi kauemaks jääda, aga saan tast aru - peagi on uus aasta. Ta ütles, et peab olema kodus Minskis, seal on vaja palju jooksvaid küsimusi lahendada.

Enne uut aastat on neid alati palju. Kuid me leppisime temaga kokku, et me kohtume peagi, mängime koos hokit ja suusatame," ütles Putin intervjuus kanalile "Rossija 24".

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskovi sõnul arutasid riigijuhid ametliku osa ajal "maksumuudatusi" ja 1999. aasta Liitriigi lepingut.

Venemaal aastatel 2019–2024 rakendatavad maksumuudatused näevad ette nafta eksporditollimaksust järkjärgulise loobumise ja tema loodusvaramaksu määra suurendamise.

Valgevene jaoks tähendavad Vene nafta eeldatav hinnatõus ja naftatoodete ekspordimaksude vähendamine lisakulusid. Minsk hindab oma kahjudeks kuue aasta jooksul kuni 11 miljardit dollarit ja eelarvetulude vähenemist 2019. aastal umbes 300 miljoni dollari suurusena.

Samal teemal

Valgevene piiri suunas liiguvad tuhanded Ameerika tankid
Volikirjade esitamine Valgevene ja Iraagi suursaadikute poolt
Valgevene pikendas riigis viisavabalt viibimise aega
Valgevene ajakirjanik jäeti Eestis Lennart Meri konverentsil akrediteeringust ilma
Tagid:
kartul, Lukašenka, Putin, Minsk

Peamised teemad