14:25 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Ühiskond
lühendatud link
7720

Venemaa presidendi Vladimir Putini järel saatsid uusaastatervitused oma Eesti kolleegidele ka välisminister Sergei Lavrov ja peaminister Dmitri Medvedev.

TALLINN, 3. jaanuar – Sputnik. Venemaa välisminister Sergei Lavrov õnnitles oma Eesti kolleegi Sven Mikserit uue aasta puhul, soovides talle "tugevat tervist, heaolu ja õnne", teatas Venemaa saatkond Tallinnas oma Facebooki lehel.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev saatis jõulude ja uusaasta õnnitlused peaminister Jüri Ratasele. Ta soovis oma Eesti ametivennale "tugevat tervist, edu, rõõmu ja heaolu."

Uue aasta eelõhtul saatis Venemaa riigipea Vladimir Putin omapoolsed õnnitlused Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile. Lisaks tervisele ja heaolule soovis ta 2019. aastaks ka vastastikust mõistmist.

Väärib märkimist, et pisut enne seda teatasid mitmed Eesti meediakanalid eksitavalt, et Venemaa riigipea ei soovinud Eesti presidendile head uut aastat. Miks presidendi kantselei seda libainfot ümber ei lükanud, ei ole teada. 

Vale ei läinud läbi: Putin õnnitles Eesti presidenti uue aasta puhul >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, edastas Vene suursaadik Tallinnas Aleksandr Petrov oma uusaasta tervitused kõigile eestimaalastele. Diplomaatilise esinduse juht soovis rahvale tervist, õnne ja heaolu ning "rahu ja tasakaalukuse valitsemist nende kodudes."

Niinistö hoiatas oma uusaastakõnes soomlasi muutustest halvema suunas >>

"Me registreerisime sel aastal kaubanduskäibe kasvu, turismireiside arvu suurenemist mõlemal suunal, suurt hulka Eestis toimunud kultuurisündmusi, kus osalesid loomingulised kollektiivid Venemaalt, mis toimusid valdavalt ülerahvastatud saalides ja leidsid paljude Eesti kuuljate hulgas kõige soojemat vastuvõttu", märkis Petrov.

Ta rõhutas, et saatkond on igati pühendunud selliste soodsate suundumuste säilitamisele ja tugevdamisele kahepoolsetes suhetes.

Samal teemal

Tallinna kaupluste vitriinaknad uusaasta eel
Venemaa presidendi Vladimir Putini uusaasta tervitus
Venemaa suursaadik õnnitles Eesti elanikke uusaasta puhul
Tagid:
välisminister, peaminister, riigipea, uusaastatervitus, jõulud, Eesti, Venemaa

Peamised teemad