16:10 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Ühiskond
lühendatud link
33 0 0

Siseminister Katri Raik ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Eesti kodakondsust taotlevatele inimestele mõeldud tasuta eesti keele kursustele on praeguseks end kirja pannud 420 inimest ning seda juba enne kavandatud teavituskampaania algust.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Kursustele registreerunutest on umbes 70 protsenti pärit Tallinnast. Raigi sõnul näitab see, et kodakondsus pole ainult Ida-Virumaa probleem.

Määratlemata kodakondsusega inimeste arv vähenes mullu>>

Mehi ja naisi on registreerunute seas võrdselt ning viiendik registreerunutest on vanemad kui 55 eluaastat, vahendas Pealinn viitega BNSle.

"Kui see projekt osutub edukaks, võib tuleval aastal saada Eesti kodakondsuse üle tuhande inimese," sõnas Raik. Ta märkis, et mullu sai Eesti kodakondsuse üle 700 inimese ning see arv on viimastel aastatel olnud stabiilne. "Meie kodakondsuspoliitika on suhteliselt konservatiivne, aga stabiilne," ütles ta.

Riik pakub 2019. aastast võimalust sõlmida keeleõppeleping vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud inimestel, kes vastavad põhilistele kodakondsuse taotlemise tingimustele ja kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust. Kursusi korraldab sisekaitseakadeemia.

Kodakondsusetuse probleem: OSCE seab Eesti naabritele eeskujuks>>

Kursustel osalemiseks sõlmitakse inimesega keeleõppeleping, mille kohaselt kannab kursuste kõik kulud riik juhul, kui inimene esitab kursuste edukal lõpetamisel taotluse Eesti kodakondsuse saamiseks.

Esimesed keeleõppegrupid avatakse 2019. aasta veebruaris, nii Tallinnas kui Narvas.

Tagid:
kodakondsus, Narva, Tallinn, eesti keel

Peamised teemad