23:23 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Tasuta eesti keele kursustele on end kirja pannud üle 400 inimese

Tasuta eesti keele kursustele on end kirja pannud üle 400 inimese

© Sputnik / Александр Заболотный
Ühiskond
lühendatud link
31 0 0

Siseminister Katri Raik ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Eesti kodakondsust taotlevatele inimestele mõeldud tasuta eesti keele kursustele on praeguseks end kirja pannud 420 inimest ning seda juba enne kavandatud teavituskampaania algust.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Kursustele registreerunutest on umbes 70 protsenti pärit Tallinnast. Raigi sõnul näitab see, et kodakondsus pole ainult Ida-Virumaa probleem.

Määratlemata kodakondsusega inimeste arv vähenes mullu>>

Mehi ja naisi on registreerunute seas võrdselt ning viiendik registreerunutest on vanemad kui 55 eluaastat, vahendas Pealinn viitega BNSle.

"Kui see projekt osutub edukaks, võib tuleval aastal saada Eesti kodakondsuse üle tuhande inimese," sõnas Raik. Ta märkis, et mullu sai Eesti kodakondsuse üle 700 inimese ning see arv on viimastel aastatel olnud stabiilne. "Meie kodakondsuspoliitika on suhteliselt konservatiivne, aga stabiilne," ütles ta.

Riik pakub 2019. aastast võimalust sõlmida keeleõppeleping vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud inimestel, kes vastavad põhilistele kodakondsuse taotlemise tingimustele ja kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust. Kursusi korraldab sisekaitseakadeemia.

Kodakondsusetuse probleem: OSCE seab Eesti naabritele eeskujuks>>

Kursustel osalemiseks sõlmitakse inimesega keeleõppeleping, mille kohaselt kannab kursuste kõik kulud riik juhul, kui inimene esitab kursuste edukal lõpetamisel taotluse Eesti kodakondsuse saamiseks.

Esimesed keeleõppegrupid avatakse 2019. aasta veebruaris, nii Tallinnas kui Narvas.

Tagid:
kodakondsus, Narva, Tallinn, eesti keel

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23