13:23 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Ühiskond
lühendatud link
3920

Enam kui 80% Venemaa filmilevist kuulub välismaistele filmidele. Selline olukord on vastuvõetamatu, ollakse föderatsiooninõukogus veendunud.

TALLINN, 4. jaanuar – Sputnik. "Välismaiste filmide osakaalult kodumaises filmilevis (üle 80%) jääme me oma filmitööstuse edendamise seisukohast oluliselt alla sellistele Euroopa riikidele nagu Ühendkuningriik (64%) ja Prantsusmaa (58%), Aasia riikidest Jaapanile (34%) ja Hiinale (41%). ), rääkimata Hollywoodi kodumaast, kus Ameerika filmid ei jäta praktiliselt kellelegi teisele leviruumi," ütles Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni aseesimees Andrei Klimov RIA Novosti vahendusel.

Tema sõnul söödab tänapäeva Hollywood massiliselt ette "ookeanitaguseid versioone reaalsusest ja hirmutab maailma muuhulgas Venemaa spioonidega," nagu näiteks hiljutises Venemaa-vastases USA trilleris "Red Sparrow" ("Punane varblane").

"Meil on sellised propagandistlikud võltsingud isegi kodumaiste lennuettevõtete rahvusvahelistel lendudel tasuta filmivalikus. Ma kahtlen, et Venemaa filmid oleksid sama kättesaadavad NATO riikide lennuettevõtete lendudel," rõhutas senaator.

Samasugune olukord on senaatori sõnul täheldatav ka paljudes teistes kultuurivaldkondades.

"Minu arvates pole Venemaal põhjust Hollywoodi toodangule enamsoodustusrežiimi laiendada. Seda enam, et Venemaad võib õigustatult pidada kultuurivaldkonna superriigiks - meie paljurahvuselise elanikkonna vaimne ja loominguline potentsiaal ning ajalooline ja kultuuripärand olid juhtpositsioonil maailmas juba siis, kui Ameerika Ühendriigid alles maailma poliitilisele kaardile ilmusid," rõhutas Klimov.

Ta on veendunud, et teeselda, nagu me seda ei märkaks, on "mitte ainult rumal, vaid ka ohtlik, nii nagu on ohtlik reageerida sellistele asjadele käegalöömisega, kasutades selleks ametlikke bürokraatlikke meetodeid, mehaanilisi keelde ja piiranguid. 

"Just sellist reaktsiooni ookeanitagused provokaatoritest "partnerid" meilt ootavadki, lootes protestide puhkemisele vastusena halduslikele keeldudele ja "keelatud viljade" magususele," ütles senaator.

Parlamendiliige on veendunud, et Venemaa peaks mitte ainult järjekindlalt ja professionaalselt tõrjuma väliseid ründeid oma suveräänsusele vaimses sfääris, vaid kasutama ka oma tohutut kultuuripotentsiaali Venemaa prestiiži tõstmiseks rahvusvahelisel areenil ja tingimuste loomiseks sõpruse ja koostöö arendamiseks teiste riikide rahvastega kõikidel mandritel. "See ei saa olema kerge, kuid see on vajalik," ütles Klimov.

Samal teemal

Spitaki reekviem: film Armeenia ajaloo kõige kohutavamast maavärinast
Venemaa sekkumine? Vaadake parem ringi!
Haridusamet uurib Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta
Kodumaised filmid kogusid 600 000 vaatajat
Tagid:
Hollywood, ajupesu, kultuur, propaganda, film, kino

Peamised teemad