16:12 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Tallinna Kanuti aias süttisid tuhanded tuled

Tallinna Kanuti aias süttisid tuhanded tuled

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
7010

Tallinnas Kanuti aias avati reedel Heade Soovide Park, kus süttisid tuhanded LED-tuled, millede valguses saavad kõik linlased ja Tallinna külalised kuni 6. jaanuari hilisõhtuni valgusinstallatsioone imetleda ja algavaks aastaks vastastikku kõikvõimalikke häid soove edastada.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Heade Soovide Pargis puhkevad õide LED- tuledest roosid ja pargipuude raagus okstel istuvad helendavad tulilinnud, vahendas Raepress.

Открытие Парка добрых желаний
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna Kanuti aias süttisid tuhanded tuled

Kadrioru pargi juhataja Ain Järve sõnul on Kanuti aias purskkaevu Poisid vihmavarjuga piirkonnas süttivad LED- tuledest kujundatud kompositsioonid meeleolukaks sissejuhatuseks Kanuti aeda kavandatavale Aastaaegade Pargile.

"Kuni kolme kuninga päevani, 6. jaanuaril, ootame Heade Soovide Parki kõiki sõbralikke ja lootusrikkalt tulevikku vaatavaid inimesi, nii suuri kui väikeseid linnakodanikke, et vastastikku kõige ilusaimaid uusaasta soove edasi anda" ütles Järve.

Открытие Парка добрых желаний
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna Kanuti aias süttisid tuhanded tuled

Traditsiooniliselt lennutavad Eesti linnad aastavahetusel õhku kümneid tuhandeid eurosid, ainuüksi Tallinnas Vabaduse väljakul toimuv ilutulestiku vaatemäng maksab 14 000 eurot.

Tallinna linnavalitsus: liigne ilutulestik on probleem >>

 Järjest rohkem on maailmas linnu, kes otsustavad aastavahetuse traditsioonilise ilutulestiku asendada vähem õhku saastava ja müravaba laseršõuga. Sel aastal teeb esimese Soome linnana nii Espoo, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Laser-show. Illustreeriv foto
© Sputnik / Игорь Онучин

Enne traditsioonilist aastavahetuse ilutulestikku pöördus erakonna Eestimaa Rohelised Tallinna osakond avaliku kirjaga Tallinna linnavalitsuse poole, selgitades pürotehnikaga kaasnevaid kahjusid inimeste tervisele ja looduskeskkonnale.

Tallinna linnavalitsus nõustub roheliste pöördumisega: liigne ilutulestik on probleem.

"Ma arvan, et see idee on kaalumist väärt, sest ilutulestik ei ole Eesti hümn, mis on aastavahetusel kivisse raiutud Eesti rahva jaoks. Mina tahaks sellel teemal arutada pärast valimisi," ütles Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Tartu ja Pärnu linnavalitsused on pealinnaga sama meelt kinnitades, et tulevikus ei välistata ilutulestiku asendamist mõne teise valguslahenduse või laseršõuga.

Samal teemal

Tähistaevas: Moskva fantastiline muutumine aastavahetustel
Millise "sea" 2019. aasta meile toob: Ilona Kaldre uusaastaennustus
Aastavahetus tõi kiirabile ja päästjatele palju tööd
Juubeliaasta lõpupidu tõi linnaväljakuile pea 70 000 inimest
Tagid:
tuled, LED, park, ühiskond, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  14
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  31