16:15 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Juhita autosid tähistav A tähega hoiatusmärk Venemaal

Venemaal tekib vajadus uute elukutsete järele

© Sputnik / Илья Питалев
Ühiskond
lühendatud link
45 0 0

Mehitamata autode kohtuniku ehk juhita sõidukitega seotud õnnetuste reguleerimise voliniku amet ilmub Venemaale hiljemalt lähima kümne aasta jooksul.

TALLINN, 6. jaanuar – Sputnik.  "Järgmise kümne aasta jooksul ilmub Venemaale uus elukutse - automatiseeritud sõidukite kohtunik või mehitamata sõidukitega toimunud õnnetuste reguleerimise volinik, teatati RIA Novostile Avtoneti teadustehnilise instituudi pressiteenistusest.

Uued spetsialistid hakkavad sõidukite käitumist hindama ja langetavad otsuseid ka õnnetusjuhtumite korral," lisas agentuuri allikas.

"Avtoneti" eksperdid ootavad uue haru tekkimist kohtupraktikas ja uut seadusandlust mehitamata sõidukite reguleerimise valdkonnas.

"Tulevaste spetsialistide õppekavasse hakkavad kuuluma nii loodus-, tehnika- kui ka sotsiaalteadused.

Uute kohtunike kõige väärtuslikumaks pädevuseks saab kriitiline mõtlemine, kiire otsustamisprotsess ja digitaalne kirjaoskus," leiavad nad.

Euroopa teadlased peavad Eestit võidurelvastumise eestvedajaks >>

"Tuleviku elukutsete" kontseptsiooni ja kirjelduste väljatöötamine koos vajaliku pädevuse arvessevõtmisega kuulub "Avtoneti" tehnilise informatsiooni instituudi tegevuskavasse, mille on heaks kiitnud Venemaa presidendi majanduse moderniseerimise ja riigi uuendusliku arengu nõukogu presiidium.

Tallinnas hakatakse taas isesõitvaid busse katsetama
© Sputnik / Вадим Анцупов

2020. aastaks kinnitatakse ülikoolide nimekiri, kes töötavad välja ja juurutavad uued õppekavad "Avtoneti" turu spetsialistide koolitamiseks, lisas pressiteenistus.

Oktoobris teatasid "Avtoneti" esindajad RIA Novostile, et ekspertide sõnul ilmuvad järgmise kümne aasta jooksul Vene Föderatsioonis digitaalsete kloonide loomise insenerid, digitaalsete anomaaliate spetsialistid ning virtuaalsed politseiametnikud. Kõik need spetsialistid on "Avtoneti" taristu, toodete ja teenuste edukaks toimimiseks vajalikud.

Samal teemal

Isesõitev auto jõuab esimest korda avalikkuse ette
Lendav hollandlane. Milleks ameerika admiralidele mehitamata korvett.
Tagid:
tehisintellekt, droon, digiühiskond, kohtunik, robot, auto

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  14
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  31