01:55 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Ühiskond
lühendatud link
42 0 0

Viimaste nädalate lumerohkus on nõudnud Tartu teehooldajatelt kogu tehnika ööpäevaringset kasutamist ning ka majaomanikele on talv tööd juurde toonud.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Selleks, et ka talvistes tingimustes oleks ohutu ja mugav liigelda, palub Tartu linnavalitsus sõidukiomanikel jälgida, et tänavaile pargitud autod ei takistaks lumekoristust, teatas Linnavalitsus pressiteade vahendusel.

Teehooldajatelt saadud info põhjal ei võimalda praegu paljud Tartu tänavale pargitud autod tänavaid korralikult lumest puhtaks lükata ning lumevalle eemaldada. Sõidukijuhtidel tuleks olla eriti tähelepanelik koolide ja lasteasutuste läheduses liigeldes, kus suured lumevallid võivad varjata teedületavaid väikeseid jalakäijaid.

Talvistest teeoludest tingituna on Tartu linna liiklusteenistus alustanud ka esimeste ajutiste liiklusmuudatustega - sissesõit Kooli tänavale on Näituse tänava poolt kell 7.30-8.30 suletud. Lume lisandudes võib ajutisi liikluspiiranguid kitsamatel tänavatel veelgi juurde tulla - see võimaldab tänavaid paremini hooldada ja muudab ka liikluse ohutumaks.

Tallinn andis Otepääle üle talvepealinna tiitli>>

Kõrvaltänavate äärsete kortermajade esiste tänavate puhastamisel oleks väga oluline, et ühistute esindajad võtaksid ühendust kõrvaltänavaid hooldava firmaga (ööpäevaringne valvetelefon 503 6046), et kokku leppida sõidukite parkimiskorraldus tee puhastamise ajal.

Tartu linnavalitsus tuletab majaomanikele ja -haldajatele meelde lume- ja libedusetõrje kohustust nende puhastusalasse jäävatel kõnniteedel. Koostöös Tartu Majaomanike Ühinguga on veetud graniitkillustikku ligi sajasse kohta üle linna, kust eramajade omanikud seda libedusetõrjeks võtta saavad.

Lumekaos Euroopas: rongid seisavad, suusanõlvad on suletud>>

Praegune ilm nõuab eriti hoolsat libedusetõrjet ja linn on valmis laialiveetud graniitkillustikule lisa tooma. Linna puhastusteenistus palub majaomanikel kõnniteid puhastades lund mitte loopida puhastatud sõiduteele, vaid lükata see lumevallidesse, kuhu on kokku kuhjatud tänavalt puhastatud lumi.

Majaomanikel tuleb hoonete katustelt eemaldada võimalikult kiiresti ka sinna kogunenud ohtlik lumi ja jää. Ohutuse tagamiseks tuleb katuste puhastamise ajaks ala piirata ja katustelt tänavale langenud lumi tuleb majaomanikul endal ära koristada. Linnavalitsuse menetlusteenistuse töötajad vaatavad üle hoonete katuseid ning teevad majaomanikele ka meeldetuletusi ohtliku lume või jää eemaldamiseks. Kinnistuomanikud leiavad kasulikku infot Tartu kodulehelt.

Ohtlikult lumistest katustest, tänavate talihooldusega seotud probleemidest ja liiklejaile ohtlikest lumevallidest palub Tartu linnavalitsus teatada heakorratelefonile 1789.

Tallinnas tõsise lumesadu veel ei olnud ja talvine parkimiskord pealinna vanalinnas, mida rakendatakse lumerohketel talvedel, lükkub edasi kuni 1. veebruarini 2019.

Tagid:
jalakäia, tee, talv, lumi, Tartu

Peamised teemad