13:56 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
79 0 0

Kuna ilmateenistus prognoosib lähipäevadel jätkuvalt miinuskraade nii öösel kui ka päeval, hoiatavad päästjad ülekütmise eest.

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. "Külma ilmaga hoidu ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara," soovitab päästeamet. Radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Politsei: andke külmaohus inimestest teada >>

"Külma ilmaga hoidu ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta," soovitab päästeamet.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Вильф

Täiskasvanutel on viimane aeg lastele meelde tuletada jääohutuse põhitõed, sest kerge jääkirme on juba peale saanud nii mõnigi kraav kui ka tiik. Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Meeles tuleb pidada seda, et ka siis võib jää olla õhem sildade juures, kõrkjate ümbruses ning allika- ja suubumiskohtades. Samuti on jää tavaliselt nõrgem voolava veega veekogudes. Ka pragude ja lõhedega jää on ohtlik.

"Kindlasti ärge jätke tähelepanuta oma lemmikloomi. Loomad nagu lapsedki ei taju hapra jääga seotud ohtusid ja võivad läbi õrna jää vette vajuda ning iseseisvalt sealt enam välja tulla ei suuda," rõhutab päästeamet.

Kuna lähipäevil on veelgi oodata krõbedaid külmakraade, tuletab Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL)* mõned olulised asjad, mida pakase puhul elamutes silmas pidada. Kontrollige kütte- ja veetorustike olukorda, sest külm ilm võib torustikke kahjustada, hoiatab EKÜL* oma kodulehel, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Eestis paukus üle 26-kraadine pakane >>

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul tuleks kindlasti kontrollida, kas küttesüsteem funktsioneerib tõrgeteta ja veetorud on piisavalt soojas, vältimaks nende jäätumist.

Pakasega seoses kutsub politsei üles märkama inimesi, kes võivad olla külmumisohus. Samuti soovitame autojuhtidel ja reisijatel olla valmis olukorraks, kus tuleb kas õnnetuse või rikke tõttu teele jäänud autos oodata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Talv kogub hoogu ja toob teisipäevaks 22. jaanuariks kohati kuni 22 kraadi külma, kuid nädala edenedes läheb ilm jälle soojemaks, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Kolmapäeva. 23, jaanuari öösel on pilves ilm. Mitmel pool sajab lund ja saartel võib ka lörtsi tulla. Kohati tuiskab. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s, hommikuks pöördub tuul saartel läände. Külma on Ida-Eestis 8-13 kraadi, Lääne-Eestis 0-4 kraadi.

Kolmapäeva päeval on peamiselt pilves ilm. Mitmel pool sajab lund. Puhub läänekaaretuul 3-9, ennelõunal puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +1 kraadi.

Samal teemal

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest
Muinasjutt Evast ja Mitrost: 50-kilomeetrine jooks 60-kraadises pakases
Pakane kogub hoogu
Pakane ahistab Eestit edasi
Veebruari lõpp oli viimaste aastakümnete külmim
Tagid:
ühiskond, ülekütmine, Päästeamet, ilm

Peamised teemad