00:05 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
Meedialahingud (290)
7302

Margarita Simonjan rääkis "vapustavast uuest maailmast", millesse Prantsusmaa riigitelevisioon lapsi sukelduma sunnib.

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Prantsusmaa riiklik televisioon õhutab oma üldharivates lastesaadetes viha Venemaa ja tema presidendi Vladimir Putini vastu. Alaealistel televaatajatel soovitatakse näiteks luua Twitteris Putini libaprofiile.

RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan jagas Facebookis mõningaid prantsuse teletegijate oskusteabe üksikasju "hariduse" vallas.

Simonjan Sputniku ajakirjanike nimekirja avaldamisest Timesis: "Head 1933 aastat!">>

"Prantsusmaa riigitelevisioonis (!), haridussaadetes (!) õpetatakse lastele, et "Vladimir Putin on desinformatsiooni tsaar" ning et Venemaa olevat "hiiglaslik libauudiste tootmise vabrik"," teatas Simonjan.

Tema sõnul ütleb saatejuht saate käigus lastele ette "õigeid vastuseid" küsimustele ajakirjandusvabaduse kohta Venemaal, misjärel lapsed kuulutavad: "RT räägib seda, mida Putin kuulda tahab" ning et Putin väidetavalt "sunnib valitsusest hästi arvama".

"Juurdlust" viib läbi BBC: propagandistid haarasid kinni Simonjani perekonnast>>

"Seejärel antakse lastele ülesanne luua Twitteris Putini profiil ja nad kirjutavad esimese säutsu "I love fake news" ("Ma armastan libauudiseid")," kirjutab Margarita Simonjan.

"Vapustav uus maailm," resümeerib RT peatoimetaja.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
televisioon, Prantsusmaa, Sputnik, RT, Margarita Simonjan

Peamised teemad