03:04 06. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7798
Reedel toimub suur digiprügi koristamine, illustreeriv foto

Reedel toimub suur digiprügi koristamine

© Fotolia / Roman Gorielov
Ühiskond
lühendatud link
8420

Telia kutsub kõiki inimesi ja ettevõtteid 25. jaanuaril osalema digitaalsel koristuspäeval, mille käigus korrastatakse oma nutiseadmed kasututest failidest ja andmetest.

TALLINN, 24. jaan — Sputnik. Telia Eesti ärikliendiüksuse juhi Tarmo Kärsna sõnul on digitaalse koristuspäeva eesmärk teha korda oma digielu ning kustutada kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks, edastab tehnoloogiauudiste portaal Geenius.

PPA: igast sõnumist, pildist või teost veebis jääb jälg >>

"Digitaalsel koristuspäeval on väga selge ja reaalne kasu, sest digiprügi kustutamine vabastab nutiseadmete salvestusruumi, muudab seadmed kiiremaks ning hoiab selle tulemusena kokku väärtuslikku aega. Samuti pole välistatud, et koristamise käigus leiavad osalejad oma minevikufailidest inspiratsiooni ning unustatud häid ideid," ütles Kärsna.

Telias on reede, 25. jaanuar juba välja kuulutatud suureks digitaalseks koristuspäevaks, mil kõik töötajad saavad pühendada endale sobiva osa tööpäevast oma arvutites ja telefonides olevate failide, e-kirjade ja kontaktide korrastamiseks.

Lisaks löövad ettevõtmises kaasa mitmed tuntud Eesti ettevõtted, asutused ja organisatsioonid nagu SEB pank, Ericsson Eesti, PwC Eesti, Pipedrive, Tallinn Music Week, Lastekaitse Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Tallinna Majanduskool.

Ettevõtmisega oodatud ühinema kõik ettevõtted, inimesed, Telia kliendid ja partnerid, et panna alus iga-aastasele traditsioonile, nagu seda on maikuine looduse koristamise talgupäev "Teeme Ära". Kõik huvilised, kes soovivad digikoristusest osa võtta, saavad oma osalemisest märku anda Telia Facebookis või Digitarga blogis.

Digitarga portaalis on avatud ka kalkulaator, mis annab hinnangulise ülevaate, kui suures mahus 25. jaanuaril inimesed ja ettevõtted oma seadmetest digiprügi kustutavad.

Kooliõpilaste iseloomustused lekitati avalikkusele >>

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee võttis kolmapäeval vastu ENPA Eesti delegatsiooni liikme Andres Herkeli raporti "Interneti valitsemine ja inimõigused", vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti

Herkeli sõnul mõjutab internet pea kõike meie ümber ja on muutunud vältimatuks vajaduseks sadadele miljonitele inimestele ning ka riikide heaolu sõltub sellest. Selles valguses on järjest enam tähelepanu vaja suunata inimõigustele internetis, edastab Riigikogu pressiteenistus.

Uskumatult palju eestlasi ja eriti noori nõus loobuma pigem nii koduloomast, hambaharjast või seksist kui internetiühendusega nutitelefonist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti ligi aasta tagasi viidates küsitlusele.

Tele2 tellitud tarbijakäitumise uuringu kohaselt loobuks 20 protsenti kuni 24-aastastest seksist ning 16 protsenti annaks pigem ära auto või hambaharja kui nutitelefoni.

Vastutustundetu käitumine internetis võib kaasa tuua ebameeldivusi, mis võivad jätta soovimatu jälje terveks eluks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Politsei- ja Piirivalveameti hoiatust.

"Inimesed tunnevad end internetis toimetades anonüümsena, mistõttu suheldakse avatumalt ja enese kohta jagatakse avameelselt infot. See on üdini petlik, sest tegelikult jääb igast sõnumist, pildist või teost veebis jälg," ütles PPA veebikonstaabel Maarja Punak mullu talvel.

Samal teemal

Innovatsioonipoliitika seminar toob Eestisse maailma tipud
Ratas jagas Davosis Eesti digi-identiteedi kogemust ja rõhutas riigi tuge innovatsioonile
Küberkiusamist on kogenud kolmandik kutseõpilastest

Peamised teemad