13:31 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Ühiskond
lühendatud link
Meedialahingud (290)
11020

See on puhas tsensuur, Sputnik ei ole rikkunud mingeid seadusi, ütles Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva Eesti riigitelevisiooni otse-eetris.

TALLINN, 25. jaanuar - Sputnik. Sotsiaalvõrgustik Facebook sulges rohkem kui 350 rahvusvahelise infoagentuuri ja raadio Sputnik töötajatega seotud lehekülge ja kontot, mis tõstatas mitmeid tõsiseid küsimusi tsensuuri ja kasutajaandmete turvalisuse kohta internetis.

Руководитель Представительства МИА Россия сегодня в Эстонии и шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева
© Sputnik / Вадим Анцупов
Portaali Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva

Portaali Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva ütles seda kolmapäeval 23. jaanuaril ETV+ otsesaates "Kes keda".

Sõjavägi lasti sotsiaalvõrgustikku

"Oleme nördinud, et Facebook langetas blokeerimisotsuse NATOga seotud Atlandi Nõukogu digitaalse kohtuekspertiisi uuringulabori (Digital Forensic Research Lab (DFRL)) läbi viidud analüüsi tulemuste põhjal. Sisuliselt võimaldas sotsiaalvõrgustik (oma andmetele) juurdepääsu sõjalisele struktuurile – mulle isegi kui kasutajale see ei meeldi," ütles ta.

Kes keda: Sputnik ja Postimees vastamisi >>

Sputnik Eestiga seotud suletud kontodest olid kaheksa spetsialiseerunud Eesti temaatikale ja neil oli umbes 19 tuhat kasutajat. Näiteks likvideeriti sellised kasutajaterühmad nagu "Venelased Eestis", "Venelased Ida-Virumaal" ja "Meie Tallinn".

"Facebook tunnistas oma ametlikus avalduses, et tal puuduvad kaebused temaatiliste rühmade tegevusele, kõik nende rühmade avaldatud materjalid vastavad nende nimedele," rõhutas Cherysheva.

Uudiseid levitada ei ole kellelgi keelatud

DFRL-i peamine etteheide nendele kogukondadele seisneb selles, et nad tegid väidetavalt "süstemaatilisi varjatud katseid laiendada Venemaa teabeagentuuri RIA "Rossija Segodnja" auditooriumi. Kuid Sputnik Eesti pole kunagi varjanud, et sellised leheküljed on agentuuri SMM spetsialistide poolt loodud meelelahutusliku ja haridusliku sisu levitamiseks, et populariseerida portaali kaubamärki sotsiaalvõrgustikes.

"Kellelgi ei ole keelatud avada kontosid pseudonüümi all. Me ei ole rikkunud ühtegi seadust," ütles Cherysheva. Ta rõhutas, et blokeeriti ka mitmed Sputniku ametlikud kontod, näiteks Moldovas, kus Sputnik on online-meediaväljaannete seas esikohal.

Sputnik Eesti juht on üks Venemaa meedialiidritest >>

"See on puhtakujuline tsensuur," ütles Cherysheva. Ta lisas, et 2018. aastal kasvas Sputnik Eesti võrgulehe külastuste arv 174% 200 tuhandeni nädalas.

"Sputnik Eesti on professionaalne meedia. Meid eristab teistest meediaväljaannetest ainult üks asi - meile avaldatakse survet, sest meie vaatenurk erineb peavoolumeedia omast," ütles Cherysheva.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et pärast talk show-d tunnistas 65% vaatajatest Elena Cherysheva kohtumises Postimehe venekeelse väljaande juhi Olesja Lagašinaga võitjaks.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad
Simonjan: peab päris loll olema, et uskuda Facebooki "liberaalsust"
Tagid:
sõnavabadus, Facebook, Elena Cherysheva, Sputnik Eesti

Peamised teemad