07:36 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Hooldekodu. Illustreeriv foto

WC-paberi rulli vahetamise eest küsitakse 15 eurot - hinnad Soome hooldekodudes

© Sputnik / Кирилл Каллиников
Ühiskond
lühendatud link
75530

Pesu pesemine 79€, ravimi andmine 5€, koristus 38€ – selliseid summasid kasseeritakse Soome hooldekodudes.

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. Soome hooldekodudes pole paljud asjad nagu pesu pesemine, ravimi andmine ja koristamine hinna sees, mistõttu nende teenuste eest küsitakse klientidelt veel igas kuus lisaraha, edastas portaal Eestinen.

Soome vanadekodude WC-paberi rullide vahetus tõusis päevakorda pärast seda, kui Seura kirjutas, et Saga Care´i hooldekodus küsitakse rulli vahetamise eest 15 eurot.

Järgmisest sügisest on hooldekodude elanikele gripi vastu vaktsineerimine tasuta>>

Ilta-Sanomat uuris, milliste teenuste eest veel vanuritelt lisaraha küsitakse. Hooldekodud reklaamivad end ilusate piltidega, aga inimestel on raske kindlaks teha, palju neis elamine maksab. Hind sõltub hoolduse tasemest ja asukohast, aga enamasti on see 3000-5500 euro vahel kuus.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ja linnaosa elanikud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mitmed teenusepakkujad ei avalda hinda, vaid seda tuleb eraldi küsida. Mõnes hooldekodus on hinna sees ka lisateenused, teistes mitte. Paljudes hooldekodudes on hinna sees voodikoht, toit ja ravimite andmine, aga näiteks voodipesu vahetuse eest tuleb lisaks maksta.

Hooldekodude olukord võeti teravdatud tähelepanu alla>>

Lahtis asuvas hooldekodus Johanna näiteks küsitakse pesu pesemise eest lisaks 79 eurot kuus. Toidu toomine tuppa maksab 3 eurot korra pealt. Gluteenivaba toidu eest tuleb maksta 47 eurot kuus lisaks, abi eest asjaajamisel küsitakse 21 eurot tunnis ning muu täiendav abi nagu tugisukkade jalga panemine, mähkmete vahetus ja WC-s käimisel abistamine maksab vastavalt vajadusele 119-390 eurot kuus.

Saga Helapuisto hooldekodus Helsingis maksab näiteks erakorraline visiit kliendi tuppa 42 eurot ühe korra pealt, tugisukkade ja voodipesu vahetus 15 eurot korra pealt, ühe masinatäie pesu pesemine maksab 20 eurot ja sama hind on kuivatamise ning triikimise eest.

Omavalitsused saavad tuge hooldekodude ehitamiseks>>

Koristamise tund maksab Helapuistos 38 eurot, haiglaõe teenus 62 eurot tund, ravimi andmine 5 eurot korra pealt, toidu tuppa viimine 5 eurot tund, teovõime test 80 eurot kord, teenuste nõuandeteenus 62 eurot tund.

Tagid:
vanur, hooldekodu, Soome

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37