16:35 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Odini sõdalased

Odinlased on Soomes taas aktiviseerunud

© AP Photo /
Ühiskond
lühendatud link
18402

Politsei info kohaselt on Odini sõdalaste liikumine Soomes taas aktiviseerunud, viimasel ajal seoses Oulu vägistamisjuhtumitega, aga ka enne seda.

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Odinlaste tänavapatrullide kohta on politseile laekunud juba mitmeid vihjeid, eriti Helsingi piirkonnas. Odinlased on aktiivsed nii tänaval kui ka internetis, vahendab portaal Eestinen Iltalehti.

Ametivõimud on odinlaste tegevusel kogu aeg silma peal hoidnud. Nüüd, kui nad on taas aktiviseerunud, kogutakse infot juurde. Avaldatud ähvardav video on üks asi, aga selle kõrval vaadatakse, kas sellele järgneb reaalne tegevus.

EKRE noorteliikumise Sinine Äratus
© Sputnik / Вадим Анцупов

Odinlaste arvu on raske kindlaks teha. Patrullides ja meeleavaldustel osaleb tavaliselt kümmekond inimest. Arvatavalt on odinlasi kokku sadakond. Täpsemat ülevaadet omab Soome kaitsepolitsei Supo.

Tallinnas toimus noorte patriootide tõrvikurongkäik>>

Odini sõdalaste liikumine sai alguse 2015. aastal pagulaskriisi ajal. Siis patrulliti kõige aktiivsemalt nii 2015. kui 2016. aastal ning liikumises osales sadu inimesi. Hiljem on odinlased teinud koostööd Põhjamaade vasturinde liikumisega.

Скриншот страницы группы Воины Одина в Facebook
Скриншот страницы группы в Facebook
Odini sõdalaste lehekülg Facebookis.

Politsei on tahtnud uusnatslike vaadetega Põhjamaade vasturinde liikumist ära keelata ja nüüd kardetakse, et vasturinde liikmed võivad edasi tegutseda odinlaste ridades. Viimasel Soome iseseisvuspäeval marssisid odinlased kõrvuti vasturinde liikmetega haakristiga lippude lehvides.

EKRE noored: Venemaa kutsugu Nugiseksi büsti tauninud volinik tagasi>>

Odinlased on varem olnud seotud isikuvastaste kuritegudega, näiteks 2017. aastal viskas üks odinlane Oulus süütepudeli varjupaigataotlejate telgi suunas.

Odinlased on patrullinud koos koertega ja pagulaskeskuste lähedal. Odinlastel on olnud kokkupõrked vasakpoolsete kommunistide ja anarhistidega, kes rahvuslike vaadetega odinlasi ei salli. Paljud odinlased on varem kohtulikult karistatud.

Samuti hoiab Lõuna-Soomes Tuusulas kohalikku rahvast hirmu all koolipoiste rühmitus, kes ise kutsub end "natsigrupeeringuks" (natsijengi) — teatas Sputnik Eesti hiljuti.

Grupeeringu liikmed on politsei andmetel vanemate klasside õpilased, liikmete arvu ei oska politsei arvata, kuna grupeeringust on sügise ja talve jooksul liikmeid ka lahkunud.

Bundeswehri ohvitserid kavandasid vandenõu: kuidas on see võimalik?>>

Praegu räägitakse vaid mõnedest isikutest ja liikmeid on värvatud ka väljaspool Tuusulat. Politsei andmetel on grupeeringu liikmed rahvusmeelsed parempoolsed ja migratsiooni vastased.

 

 

Tagid:
Eesti, Odini sõdalane, politsei, Soome

Peamised teemad