21:59 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Ühiskond
lühendatud link
Leningradi blokaad (9)
7210

Leningradi fašistlikust blokaadist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud projekt "Esimene rahupäev" kulgeb korraga viies riigis, sealhulgas Eestis.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Sellele tähelepanuväärsele sündmusele pühendatud ürituste sari leiab aset 2019. aasta veebruaris ja märtsis Saksamaal Berliinis ja Hamburgis, USA-s Washingtonis ja St. Petersburgis, Eestis Tallinnas ja Narvas, Lätis Riias ja Daugavpilsis ning Valgevenes Minskis.

Linnades, kus elab suur hulk vene kaasmaalasi, etendatakse spetsiaalselt selle projekti jaoks ette valmistatud kirjanduslik-muusikalisi lavastusi "Esimene rahupäev pärast sõda" ja "Tunnimees" ning näidatakse kinostuudios Lenfilm toodetud mängu- ja dokumentaalfilme.

Korraldatakse ka kohtumisi blokaadi üleelanutega, Leningradi võidujuubelile pühendatud fotonäitusi jpm.

Nagu projekti korraldajad teatasid, etendub lavastus "Esimene rahupäev pärast sõda" Narvas 21. veebruaril kell 15.00 kultuurimajas Rugodiv ja Tallinnas 22. veebruaril kell 15.00 Salme Kultuurikeskuses. Kõik huvilised on oodatud, sissepääs on prii.

1 / 6
"Esimene rahupäev pärast sõda". Esietendus.

"Esimene rahupäev pärast sõda" on kirjanduslik-muusikaline etendus, mis põhineb Leningradi (Peterburi) ikooniliste isiksuste – Olga Berggoltsi, Daniil Granini, Nikolai Tihhonovi, Anna Ahmatova, Aleksandr Bloki – mälestustel ning sõjalauludel. Luuletused, muusika, valguslahendused, näitlejate mäng – kõik see kokku loob 1944. aasta atmosfääri.

"Esimene rahupäev pärast sõda" on mõtisklus sellest, mida meie pole kogenud, ent mis on jäänud meisse igaveseks. See on kaasaegsete inimeste kõnelus sellest, mis neile lapsepõlvest vereringesse on jäänud – linn, lapsepõlvetuttav, laulud ja muusika, majapidamistarbed.

See on omamoodi jalutuskäik mööda linna ja mälestusi, meie sisemist mälu pidi, kus inimesed isegi nälga surres elasid.

Leningradi blokaad>>

Lavastuses osalevad Juri Tomoševski Romantilise Teatri näitlejad Andrei Kalejev, Viktoria Zaitseva, Anna Nekrassova, Aleksandr Blinov, Aleksandr Dubravin, Tatjana Morozova, Anna Mihejeva. Lavastuse esietendus toimus 4. veebruaril Minskis.

 

Teema:
Leningradi blokaad (9)
Tagid:
blokaad, Leningrad, Peterburi

Peamised teemad