16:59 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
16580

Eestis õpivad paljud lapsed kolledžites ja koolides inglise, saksa ja prantsuse keeles. Kuid kõrvaldada tahetakse ainult vene kooli, teatas Riigikogu saadik Märt Sults.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Asjaolu, et seadus nõuab tegelikult ainult venelastelt seaduse sellisest jäigast variandist kinni pidamist, on kõige häirivam, ütles Sults Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud arutelul

Ta rõhutas, et inglise kolledžis või prantsuse lütseumis ei ole keeleprobleemi: neile ei kohaldata samu nõudeid nagu vene koolidele.

Tegelikult puhutakse keeleprobleem suureks ainult siis, kui tegu on vene keelega, mis räägib tema vastu suunatud eelarvamuslikust suhtumisest.

Pikaajalise kooliõpetaja ja direktori kogemust omav saadik on veendunud, et lapsed peaksid õppima enda poolt valitud keeles.

"Kui teil on hiinlasest õpetaja ja leidub inimesi, kes tahavad õppida, näiteks keemiat hiina keeles – siis avage kool ja laske neil hiina keeles õppida," ütles Sults.

Parlamendiliikme sõnul tuleb arvesse võtta vaid üks aspekt - Eesti lõputunnustuse võib üliõpilane saada ainult siis, kui ta sooritab eesti keele riigieksami.

Kuid õppides aineid oma emakeeles, saab eesti keele riigieksamiks juba aegsasti ette valmistuda, mis on parem kui laste piinamine neile võõras keeles õppimisega.

"See variant lahendab kõik või peaaegu kõik probleemid, mis on seotud muukeelsete laste haridusega. Kuna erinevate keelte õpetajaid meil leidub," ütles Märt Sults.

Sputnik Eesti juba avaldas Eesti poliitikute arutelu Eesti koolihariduse probleemide üle, eelkõige vene koolide küsimuses.

Rahvuslik anomaalia: mismoodi mitte-eestlasel Eestis edasi elada >>

Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud ümarlauas jõuti järeldusele, et lõviosa vene kooli probleemidest tekitatakse poliitikute endi poolt oma eesmärkide saavutamiseks, mil pole haridussüsteemiga mingit pistmist.

Samal teemal

Venelased eestlaste hõimu liual
Tagid:
koolid, vene keel, võõrkeel, emakeel, keeleõpe, keel

Peamised teemad