02:16 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
20210

Politseile on eile Tallinna sünagoogi poole teel olnud Eesti pearabile Shmuel Kotile solvanguid karjunud mehe isik nüüdseks teada.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. "Lisaks füüsilistele rünnakutele suhtub politsei tõsiselt ka vaenu õhutamise juhtumitesse," selgitas Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit. 

Tallinna sünagoog
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sotsiaalmeedias eile õhtul ringlema hakanud info pearabi Shmuel Koti langemisest verbaalse rünnaku alla on kinnitust leidnud – samuti on korrakaitsjad võimaliku solvaja isiku kindlaks teinud ning alustanud menetlust vaenu õhutamise paragrahvi alusel, vahendas Pealinn BNS-i.

"Võtsime täna ühendust pearabiga ning hetkel kogume vahejuhtumi kohta lisainfot," kinnitas Saarniit.

"Tegime võimaliku solvaja isiku kindlaks ning alustasime menetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb vaenu õhutamist. Igal inimesel on õigus end Eesti vabariigis turvaliselt tunda. Lisaks füüsilistele rünnakutele suhtub politsei tõsiselt ka verbaalsetesse rünnakutesse ja vaenu õhutamise juhtumitesse," selgitas Saarniit.

Eile hüüdis eesti keelt kõnelev mees Tallinnas sünagoogi poole teel olnud Eesti pearabile Shmuel Kotile "juudid ahju" ning "Heil Hitler". Delfi teatel läheduses olev Mupo patrull intsidendile ei reageerinud, kuigi rabi palus neil midagi ette võtta - (mõni aeg teats Mupo, et Delfi väited ei vastanud tõele, esitades politseile ka vastavad videosalvestised. Intsidendi toimumise ajal tegid munitsipaalpolitseinikud solvajale piletita sõidu eest just trahvi. Ülemrabi aga nende poole ei pöördunud - Toim.).

Tragöödiat ei tohi unustada: Eestis austati holokausti ohvrite mälestust >>

Politsei püüab antud loos kiiresti välja selgitada, mis juhtus ning miks juhtus.

Paet: juudivastane intsident Tallinnas on häbiväärne

Paet taunib Eesti pearabi Shmuel Koti vastast juudivaenulikku rünnakut Tallinnas, millele mupo väidetavalt reageerimata jättis.

"See on väga tõsine ja märgiline intsident. Eesti on seni olnud avatud ja inimlik ühiskond, kus pole kohta antisemitismil ja võõravihal," kirjutas Paet sotsiaalmeedias kommentaariks laupäevasele intsidendile.

Samal teemal

Eestis tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva mälestustseremooniaga
Tagid:
juudikogukond, Eesti juudi kogukond, sünagoog, provokatsioon, antisemitism

Peamised teemad