06:21 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Sanktsioonid

Baltimaade elanikud on Venemaa-vastaste sanktsioonide laiendamise vastu

© Sputnik / Максим Блинов
Ühiskond
lühendatud link
84 0 0

Baltimaade elanikud ei toeta enam Euroopa Liidu Venemaa-vastaste sanktsioonide laiendamist. Sellest annab tunnistust siin korraldatud arvamusküsitlus "Balti riikide ühiskonna polariseerumise võimalikkus".

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Küsitlusuuringu andmetele ilmneb, et kui 2015. aastal pooldas Venemaa-vastaste sanktsioonide laiendamist 30,7% Läti elanikest, siis käesoleval aastal oli neid vaid 14,7%, teatas RIA Novosti.

Eestis on sama näitaja langenud 44,3%-lt 24,7%-ni, Leedus 54,4%-lt 22,4%-le. Samas, nagu uuringu autorid kinnitavad, on EL-i sanktsioonide säilimise poolt nende praeguses mahus 41,9% Leedus, 30,8% Eestis ja 26,6% Lätis küsitletuist.

Uuringu "Balti riikide ühiskonna polariseerumise võimalikkus" korraldas jaanuaris Läti Ülikooli filosoofia ja sotsioloogia instituut. Küsitlusuuring viidi läbi ankeetküsitlusena üheaegselt kõigis Balti riikides. Ühtekokku küsitleti 3031 vastajat vanuses üle 18 eluaasta.

National Interest teatas Venemaa võidust sanktsioonidesõjas >>

2014. aastal kehtestas Euroopa Liit Venemaa Föderatsiooni suhtes seoses sündmustega Ukrainas ja Krimmi Venemaaga ühendamisega sanktsioonid ning on neid korduvalt laiendanud ja pikendanud.

Küsitlus selgitas välja Saksamaa elanike suhtumise "vene ohusse" >>

Peatati läbirääkimised viisavabaduse ja uue koostööalase aluskokkuleppe üle, kehtestati EL-i sisenemise keeld Venemaa Föderatsiooni ametiisikutele ja külmutati nende varad, kehtestati kaubandusliku, rahalise ja riigikaitselise iseloomuga piirangumeetmed. Järjekordsete majandussanktsioonide kehtivusaeg saab ümber 2018. aasta 31. juulil.

Samal teemal

Vene miljardär käib USA sanktsioonide pärast kohut
Tagid:
Baltimaad, Venemaa, sanktsioonid, avaliku arvamuse küsitlus

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  59
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37