12:24 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
16731

Keskpäeval kutsusid korraldajad inimesi Tallinnas ja Tartus avaldama meelt nende poliitikute vastu, kes ähvardavad protestide organisaatorite sõnul kõigi vabadusi piirata.

TALLINN, 31. märts — Sputnik. "Oleme mures, et Eesti Vabariigi valitsusse tahetakse kaasata erakonda, kelle sõnavõtud vastanduvad meie konstitutsioonilisele korrale. Meie loosungiks on: "Jah vabadusele, ei valedele!" teatatakse üleskutses. 

EKRE pikett Tallinnas, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pealinnale ja Tartule lisaks toimusid koalitsiooni vastased meeleavaldused ka Londoni, Berliini ning Stockholmi Eesti saatkondade ees, vahendas Pealinn BNS-i.

Meeleavalduste loosungiks on "Jah vabadusele, ei valedele!". Keskpäeval kutsuvad korraldajad inimesi Tallinnas ja Tartus avaldama meelt nende poliitikute vastu, kes ähvardavad protestide organisaatorite sõnul kõigi vabadusi piirata. Kogunemised peetakse Tallinna vanalinnas ja Tartu raekoja ees.

Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelused seadvat löögi alla Eesti inimeste põhiõigused. Läbirääkimistest võtvat osa erakond, kelle poliitiline edu põhinevat ühiskonna valeinfoga lõhestamises. Tahame näidata, et mitte kõik ei ole sellega nõus, väidavad ürituse korraldajad kategooriliselt. Me nõuame, et poliitikud lähtuksid Eesti põhiseadusest, millel põhinevad meie riigi alustalad, jätkavad nad niisama kompormissitult.

Kavandatava võimuliidu volikogud toetavad valitsusliidu moodustamist >>

"Põhiseaduse järgi ei tohi kedagi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste tõttu. Meile valmistab muret, et Eesti Vabariigi valitsusse on potentsiaalselt kaasatud erakond, kelle avalikud sõnavõtud töötavad vastu meie põhiseaduslikule korrale. Tuleme kokku ja ütleme: "Jah vabadusele, ei valedele!"" seisab üleskutses.

Olukorda iseloomustas mõni aeg tagasi Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov:

"Mind on alati vaimustanud nende oskus võtta vastu selline seadus või otsus, mis ühest küljest tegelikult halvendas kohalike mitte-eestlaste eluolu, teisalt aga sai rahvusvahelisel areenil suuremate probleemideta aktsepteeritud, kuna kokkuvõttes kuulutati see demokraatia ilminguks. Diskrimineerivatele "detailidele" ei pööranud samas keegi tähelepanu ja üsna tihti seati riiki koguni teistele eeskujuks.

Kontrollimatu e-valimissüsteem
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Ja nüüd siis pauguga lõhki. Tsiviliseerituse ja välise läike seebimull on lõhkenud, tuues ilmsiks kohaliku poliitika tõelise olemuse, kokku keevitatud sallimatusest kõige võõramaise vastu, igasugustest foobiatest ja välistunnustest, mis tekitavad äärmiselt mitmetähenduslikke assotsiatsioone – meenutage kasvõi neid tõrvikurongkäike.

Niisiis kõik see, mida veerand sajandit kasvatati "sisemiseks tarbimiseks", on järsku nähtavale paiskunud, seades äärmiselt inetusse valgusesse absoluutselt kõik eesti poliitikud, kellest mõned on nüüd meeleheitlike karjatustega "ei luba natse võimule" käest libisevast võimust ja mainest kramplikult kinni haaranud.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Seeder: koalitsioonilepe võib valmida juba järgmisel nädalal
Tagid:
Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Reformierakond, Isamaa, Keskerakond, EKRE

Peamised teemad