22:34 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Ühiskond
lühendatud link
9610

Ülemaailmset autismi teadvustamise päeva tähistatakse eesmärgiga rõhutada vajadust aidata selle ravimatu haiguse alla kannatavaid inimesi ja parandada nende elukvaliteeti.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Ülemaailmsel autismi teadvustamise päeval kõnelevad Venemaa eksperdid ja ühiskonnategelased Tallinna ja Moskva vahelise videosilla raames sellest, kuidas kujundada autistlikust lapsest täisväärtuslik pere- ja ühiskonnaliige. 

Illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

2. aprillil peetava ülemaailmse autismi teadvustamise päeva puhul toimub Sputnik Eesti pressikeskuses algusega kell 13.00 videosild Moskva – Tallinn, ja see saab pühendatud autistlike laste isepärase sisemaailma lahtimuukimise küsimusele.

Ametliku statistika kohaselt on Eestis enam kui 9500 erivajadustega last. Neist ligikaudu kolmandik on alla kuue-aastased. Kui palju Eestimaa lapsi nimelt kannatab autosmispektri häirete all, on täpselt kindlaks tegemata.

Ülemaailmset autismi teadvustamise päeva tähistatakse eesmärgiga rõhutada vajadust aidata selle ravimatu haiguse alla kannatavaid inimesi ja parandada nende elukvaliteeti. Need lapsed vajavad tänapäevast diagnoosimist, aegsasti abi, sotsiaalpedagoogilist tuge, pädevaid spetsialiste. Kogu aprilli vältel toimuvad maailmas ettevõtmised ja üritused pööramaks tähelepanu autismiga inimeste ja nende perekondade, keda on aina rohkem, probleemidele.

Pressikonverentsil osalevad:

  • Venemaa autismiprobleemide lahendamise toetusfondi Võhod president Avdotja Smirnova,
  • Stsenarist, režissöör, produtsent, Marina Razbežkina ja Mihail Ugarovi kino- ja teatridokumentalistika kooli rajaja Marina Razbežkina,
  • Festivali Film Out Fest programmidirektor Boriss Hlebnikov,
  • Dokumentaalfilmikeskuse direktor Sofia Kapkova,
  • Näitlejanna, Venemaa autismiprobleemide lahendamise toetusfondi Võhod saadik Paulina Andrejeva,
  • Autismispektri häiretega inimeste vanemate poolt loodud mittetulundusühingute liidu Autizm.Regionõ juhatuse liige Sergei Vitrjanjuk,
  • Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Matalja Losseva.
  • Eesti ajakirjanikel on võimalik pressikonverentsil osalejatele vahetult küsimusi esitada.

Akrediteerimisinfo:

Oma soovist üritusel osaleda palume teatada kuni teisipäeva, 2. aprilli kl 12.30-ni e-posti aadressil: o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediaväljaande, ametikoha.

Ürituse töökeeleks on vene keel. Pressikeskuse aadress on Paavli 1/Kopli 33, Tallinn.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik: tel. +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com 

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegne kõrgtehnoloogiline multimeediapõhine teabeplatvorm, mis on varustatud kõige kaasaegsema sisseseadega.

Eestis suureneb diabeedihaigete laste arv >>

Meie pressikeskus võimaldab korraldada videokonverentse erinevates maailma linnades. Sellised võimalused aitavad arendada kutselist ajakirjandust ja soodustavad laiaulatuslikku infovahetust ja teabelevikut.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööd tegema, pakkudes võimalust pressikonverentside korraldamiseks kõige aktuaalsematel siseriiklikel ja ülemaailmsetel teemadel.

Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
© Sputnik / Deniss Grabussov
Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
Tagid:
haige, haigus, tervishoid, tervis

Peamised teemad