06:09 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Ühiskond
lühendatud link
63 0 0

Reedel, 19. aprillil oodatakse Narva Joaoru rannahoone lähistele suuri ja väikeseid jooksusõpru.

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Kuni 12-aastased lapsed on oodatud jooksma tasuta Sinilillekese jooksudel ning kell 13 antakse start Sinilillejooksule, teatas Narva Linnavalitsus. Stardi annab Narva linnapea Aleksei Jevgrafov.

Sinilillejooksu pikkus on 3,2 km, mis on kaitseväelastele kohustusliku üldfüüsilise testi jooksu osa. Lisaks jooksule on võimalik igal soovijail end enne jooksu proovile panna sooritades kõikidele tegevväelastele kohustuslik 2019. aasta üldfüüsiline test.

Iga osaleja saab hiljem endale Kaitseväe juhataja signatuuriga interaktiivse Sinilillejooksu diplomi koos oma testi tulemustega. Jooksude võitjaid autasustatakse unikaalse Sinilillejooksu medaliga.

Kaitseminister: veteranide panus on tugevdanud meie riiki>>

Heategevuslik Sinilillekampaania tunnustab tervislikke eluviise ja kutsub kõiki Eestimaa inimesi liikuma ning läbi tervisespordi andma au neile meestele ja naistele, kes on rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest seisnud.

Sinilillejooksult kogutud annetused suunab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing toetamaks tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt ning veterane ja nende lähedasi.

Tänavu aprillikuus viiakse Sinilillekampaaniat läbi juba kuuendat korda andmaks au Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Sinilillejookse viiakse läbi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kopenhaagenis ja Brüsselis.

Täpsem info ja jooksule registreerimine: http://annameau.ee/sinilillejooks/.

6. aprillil toimunud Sinilillekampaania "Anname au!" avapäeval Pärnus jooksis veteranide auks 300 inimest.

Paldiskis mälestati langenud kaitseväelasi>>

Sinilillejooksu raja üldarvestuses kõige kiiremini läbinud jooksja oli meeste arvestuses Martin Tarkpea ajaga 10:20 minutit, naistest oli kiireim Anu Teppo ajaga 11:24 minutit.

Samal päeval joosti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks ka välismaal. Heategevuslikul Sinilillejooksul Brüsselis osales 130 jooksjat.

Peamised teemad