06:01 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
12001

Venelased avaldasid läänemeelsuse poolest tuntud Levada-keskuse poolt korraldatud uuringu käigus oma suhtumist Stalini isiksusse ajaloos.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Selgus, et Nõukogude liidri rolli riigi elus pidas positiivseks 70% venelastest (52% - pigem positiivseks ja 18% - täiesti positiivseks), vahendab RIA Novosti väljaannet RBK. 

Vaid 19% vastanutest suhtus temasse negatiivselt (14% - pigem negatiivselt, 5% - täiesti negatiivselt). Küsimusele ei osanud vastata 11% valimist.

Rõhutatakse, et tegemist on kõigi aegade rekordtulemusega.

Väljaande kohaselt oli 2000. aasta alguses Stalinisse positiivselt ja negatiivselt suhtunute arv ligikaudu võrdne.

Aastatel 2008–2014 hakkas domineerima venelaste neutraalne suhtumine oma juhti.

Kuid alates 2015. aastast on nii neutraalselt kui ka negatiivselt häälestatud inimeste arv vähenema hakanud.

Ekspert: Molotov-Ribbentropi pakt on halli propaganda klassikaline näide >>

Uuringu kohaselt suhtub 51% küsitletuist Jossif Stalini isikusse vaimustuse, austuse või sümpaatiaga. Kõige tavapärasemaks vastuseks oli austus (41%).

Molotov-Ribbentropi pakt kui "suurim arusaamatus" >>

Ükskõikselt suhtub Stalinisse 26% vastanuist. Veel 14% teatas ärritusest, hirmust või vastikusest. 1% küsitletuist aga tunnistas, et nad ei tea üldse, kes oli Stalin.

Samas ületab positiivse suhtumisega vastajate osakaal kõigis vanuserühmades negatiivse hinnangu andnute arvu. Siiski on 18–24-aastased vastajad teistest sagedamini Stalini suhtes ükskõiksed.

Samal teemal

Soome võtab Baltikumi suhtes sama positsiooni, mis Rootsil oli Soome suhtes Talvesõja ajal
Tagid:
Levada, avaliku arvamuse küsitlus, rahvaküsitlus, küsitlus, venemaalased, Venemaa, NSV Liit, NSVL, Jossif Stalin, Stalin

Peamised teemad