05:22 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Ühiskond
lühendatud link
7010

Festivalid, laadad ja pidustused - eelseisev nädalavahetus on täis sündmusi igale maitsele. Kõige huvitavamad neist tutvustab oma lugejatele Sputnik Eesti.

Tartu kutsub tudengipäevadele

Tartu tudengipäevad 2019

Tartu tudengipäevad on igal kevadel ja sügisel Tartus toimuv kultuuri- ja meelelahutusfestival. Tartu tudengipäevade moto on "Puhka vaim välja!". Järgmine Tartu Tudengipäevade kevadfestival toimub 27. aprillist 4. maini. Festivalile on oodatud kõik huvilised.

Toimumiskoht ja -aeg: Tartu linn, kuni 4. aprillini.

Haapsalu kutsub Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF)

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton. Rahvusvaheliste filmikülaliste ja tervet Haapsalut haarava meluga on aprilli lõpus toimuv HÕFF kujunenud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kevadhooaja tippsündmuseks.

Toimumiskoht ja -aeg: Haapsalu, kuni 28. aprillini.

Viljandi kutsub tantsunädalale

Viljandi tantsunädal 2019

Viljandi tantsunädalal 23.-29. aprillil toimuvad Viljandis tantsuetendused, töötoad, vestlused, filmiõhtud ja mitmed erinevates vormides tantsu aktsioonid.

Toimumiskoht ja -aeg: Haapsalu, kuni 29. aprillini.

Tallinn Coffee Festival
Tallinn kutsub kohvile

Tallinn Coffee Festival

Kolmandat korda toimuv Tallinn Coffee Festival on üritus, kus saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Festivali külastajat ootavad mõnus muusika, meeleolukas programm ja oivaline aroom. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao. Üritust täiendavad tänavatoit ja kohvikud.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna Kultuurikatel, 26.-27. aprill, reede – 11.00-19.00, laupäev - 11.00-18.00.

Telliskivi Loomelinnak tähistab oma 10. sünnipäeva

Telliskivi Loomelinnaku juubel

2019. aastal tähistab Telliskivi Loomelinnak oma 10. sünnipäeva. Ümmargust tähtpäeva tähistab juubilar koos kogu loomelinnaku kogukonnaga ja lausa 10 päeva jutti. Erinevatel päevadel keskenduvad korraldajad nii kunstile, lastele, muusikale, teatrile ja tantsule, rulale ja rattale, filmile ja arhitektuurile ja paljule muule.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinn, Telliskivi Loomelinnak, 26. aprill – 5. mai.

Lasnamäe kutsub rattaretkele

Lasnamäe rattaretk

Lasnamäe retke käigus soovivad korraldajad jagada mitte ainult põnevaid lugusid ja näidata lahedaid kohti, vaid tekitada sundimatut suhtluskeskonda ning kuulda, mida teised arvavad ja teavad Lasnamäe kohta.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinn, Lasnamäe, 27. aprill.

Teletornis saab tähistada Tervisepäeva

Teletorni Tervisepäev

Aprill on südamekuu, mida saab tähistada Tallinna Teletornis 27. aprillil ühe suure tervisliku ja sportliku perepäevaga. Tähistada saab ka Rahvusvahelist DNA päeva, mille puhul tuleb Teletorni külla Eesti Geenivaramu, kes viib lastele läbi põnevaid DNA-töötubasid.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna Teletorn, 27. aprill, kell 10.00-15.00.

Kolmandat korda toimub üle-eestiline Avatud kalasadamate päev

Avatud kalasadamate päev 2019

Laupäeval toimub kolmandat korda üle-eestiline Avatud kalasadamate päev. Koguperesündmusel saab tutvuda sadamatega nii väljast- kui ka seestpoolt. Sadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, osta värsket kala otse kaluripaadist ning osaleda erinevates tegemistes.

Toimumiskoht ja -aeg: üle Eesti, 27. aprill.

Maamess on Baltimaade tunnustatuim maaelule ning -majandusele pühendatud suursündmus

Maamess 2019

Maamess on Baltimaade tunnustatuim maaelule ning -majandusele pühendatud suursündmus, millesse on koondunud neli alanäitust: põllumajandusnäitus, aiandusnäitus, metsandusnäitus ja toidumess. 480 eksponenti 12st riigist, 70 000 m2 messiala – ees ootavad kolm messipäeva täis töiseid kohtumisi, häid tehinguid ja elamusi.

Toimumiskoht ja -aeg: Tartu Näituste messikeskus, kuni 27. aprillini.

Samal teemal

Telkidest teletornini: kuidas nädalavahetusel meelt lahutada
Kiskjate toitmine või rabajooks – mida nädalavahetusel ette võtta
Tagid:
Eesti, sündmused, ühiskond, nädalavahetus

Peamised teemad