16:35 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Ühiskond
lühendatud link
17610

Viimane kevadkuu rõõmustab Eestimaa asukaid ja külalisi mitte ainult päikeselise ilma, vaid ka paljude meelelahutuslike üritustega kogu perele. Kõige põnevamaid neist tutvustab Sputnik Eesti oma lugejatele.

Eesti muusika päevad toimuvad Tallinnas ja Tartus

Eesti muusika päevad

Juba üle 30 aasta pakub festival igal aastal klassikalise muusika austajatele eesti heliloojate uusi teoseid. Festivalikavas on lisatud ka välismaist värvingut mitmetes muusikažanrites.

Toimumiskoht ja -aeg: erinevatel tegevusväljadel Tallinnas ja Tartus, 2.–10. maini.

Tallinnas toimub automess "Sõidame!"

Automess "Sõidame!"

Messikülalistele pakutakse ülevaadet autovaldkonna praegusest seisundist ja arengutest Eestis, asjatundjate nõuandeid ja lisavarustust neljarattalistele raudruunadele. Laste jaoks saab ette valmistatud eraldi väljak. Sissepääs on prii.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna Lauluväljak, 3.–4. mail kl 11.00 – 20.00.

Suur traditsiooniline toidumess "Sööma!" toimub samuti Tallinna Lauluväljakul

Toidumess "Sööma!"

Samal ajal ja samas kohas toimub suur traditsiooniline toidumess. Lihasõpradele ja taimetoitlastele pakutakse hulgaliselt gastronoomilisi hõrgutisi ning esindatud on ka toiduainete turu uustulnukad. Sissepääs koguperepeole on tasuta.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna Lauluväljak, 3.–4. mail kl 11.00 – 20.00.

Üle-eestilisele talgupäevale on kutsutud iga soovija

Talgupäev "Teeme ära!"

Üle-eestilisele talgupäevale on kutsutud iga soovija, et muuta maailm enda ümber puhtamaks ja meeldivamaks. Antud hetkeks on üle kogu riigi registreerunud üle 1800 talgupaiga, kus leidub jõukohast tööd nii täiskasvanuile kui lasele. Saab korraldada ka oma eraviisilised talgud, registreerides need kampaania veebilehel.

Toimumiskoht ja -aeg: üle kogu Eestimaa, 4. mail.

Narvas toimub traditsiooniline kevadlaat

Narva kevadlaat

Traditsioonilisel kevadlaadal pakutakse külastajatele gastronoomilisi naudinguid, kodukaupu ja meelelahutust nii lastele kui täiskasvanutele. Sissepääs on tasuta.

Toimumiskoht: Narva, Kreenholmi tänav 45, 11. mail kl 10.00 – 16.00.

Tartus toimuvad maastikumaratonid lastele

Tartu maastikumaratonid lastele

Lastele vanuses 3. kuni 12. eluaastani on ette valmistatud erineva pikkusega jooksurajad, et sõbralikult jooksudes osaleda ja mõnusasti looduses aega veeta. Mõnedel distantsidel võivad liituda ka lapsevanemad. Lastele on osavõtt tasuta.

Toimumiskoht ja -aeg: laupäeval, 11. mail kell 11.00 Tartus, pühapäeval, 12. mail kl 10.00 Otepääl Tehvandi Spordikeskuse staadionil ja pühapäeval, 12. mail kell 11.30 Tartumaa Tervisespordikeskuses.

Tallinna päeval toimub pealinna südames rohkesti silmapaistvaid keskaegse värvinguga sündmusi

Tallinna päev

Tähtpäev on pühendatud Tallinnale Lübecki linnaõiguse saamisele 1248. aastal. Sel päeval toimub pealinna südames rohkesti silmapaistvaid keskaegse värvinguga sündmusi.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna erinevates paikades 15. mail kl 12.00–22. 00.

Eelmisel aastal tehti Muuseumiööl 125 000 muuseumikülastust

Muuseumiöö

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 18. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. 

Toimumiskoht ja -aeg: üle Eesti, 18. mai 18.00-23.00. 

18. mail toimuva Baltimaade suurima naiste liikumissündmuse starti pääseb 15 000 osalejat

Tallink Maijooks

Traditsioonilisest suurimast kevadüritusest võivad osa võtta tüdrukud, neiud ja naised. 7-kilometrine jooksurada tuleb läbida joostes, jalutades või kepikõnniga kas ajavõtuga või ilma selleta.

Toimumiskoht: Tallinna Lauluväljak, 18. mail kl 10.00.

Number One Fight Show toimub Tallinna Tondiraba jäähallis

Number One Fight Show – 11. hooaeg

Eesti parimad käsivõitlejad võistlevad areenil parimate võitluskunstisportlastega Itaaliast, Marokost, Poolast, Valgevenest ja teistest klubidest. Ühtekoku toimub seitse võitlusringi.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinna Tondiraba jäähall, 18. mail kl 20.00.

Sellel aastal toimub Kalamaja päevade Tänavalaat kahel päeval laupäeval 18.05 ja pühapäeval 19.05

Kalamaja päevad

Kalamaja asumi jaoks tavapärane festival kogub iga aastaga kõigi pealinna elanike ja tema külaliste silmis aina enam populaarsust.Kavas on kontserdid, laadad, ekskursioonid, teatrietendused ja lõbustused lastele. Ja loomulikult kodune toit improviseeritud kohvikutes.

Toimumiskoht ja -aeg: Tallinn, Salme kultuurikeskuse kõrval, 18.–19. mail, laupäeval kl 11.00 – 22.00, pühapäeval kl 10.00 –18:00.

PromFest kutsub kõiki huvilisi nautima erinevaist riikidest pärit lauljate hääle meegiat

Pärnu rahsvaheline ooperifestival PromFest

Rahvusvaheline ooperilaulate konkurss toimub juba 11. korda ja kutsub kõiki huvilisi nautima erinevaist riikidest pärit lauljate hääle meegiat. Finalistis esinevad galakakontserdil orkestri saatel.

Toimumiskoht ja -aeg: Pärnu linna erinevates paikades, 19.–26. mani.

Väikesed jalgratturid vanuses saavad omavahel võistelda

Тartu laste jalgrattaralli

Väikesed jalgratturid vanuses 3 kuni 9 aastat saavad omavahel võistelda distantsidel 500 meetrist kuni 7,2 kilomeetrini. Kõigile soovijatele pakutakse välja jäätis ja suhruvatt. Esimesed 500 põhijooksu finalisti savad vastava medali. Tasuta jooksust osavõtjad saavad kohapeal teha annetuse Tartu Ülikooli Kliinmiku Lastefondi.

Toimumiskoht ja -aeg: Tartu Turu tänava algus, 25. mail kl 11.00.

Tallinnas toimuvad taas tiheda programmiga Vanalinna päevad

Vanalinna päevad

Tänvu on suur festival laatade, näituste ja meelelahutuslike üritustega pühendatud Tallina ajalooürikutes mainimise 800. aastapäevale. Meelelahutus kesaegsete ajaveeduvõimalustega on tagatud nii täiskasvanutele kui lastele.

Toimumiskoht ja -aeg: 30 maist 3. juunini Tallinna mitmetes paikades.

Samal teemal

Telkidest teletornini: kuidas nädalavahetusel meelt lahutada
Kiskjate toitmine või rabajooks – mida nädalavahetusel ette võtta
Lihavõtted, sumo või anime: kus nädalavahetust huvitavalt veeta
Tagid:
kalender, sündmused, üritused, ühiskond

Peamised teemad