18:17 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Ühiskond
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
223 0 0

Suvel hakkavad Tallinnas toimuma Eesti produktsioonifirma Allfilm ja Ameerika kinohiiglase, filmistuudio Warner Bros ühised Hollywoodi filmivõtted. Kohalikke elanikke valitakse massistseenidesse – Sputnik Eesti uuris välja üksikasju.

ТALLINN, 11. mai — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Mõned 16. maini toimuvail castinguil osalenud on juba saanud kinnituse oma edukast läbipääsemisest ja palvega võttepäevadel vabad olla.

Esialgu Eesti elanikud kahtlesid castingu-info paikapidavuses. Nii esitas Facebooki grupi "Küsin nõu" kasutaja Arianna Oja küsimuse: "Kes on end Hollywoodi filmi massistseenide castingul käinud või on see mingi libauudis?" Teised veebikasutajad kinnitasid, et kõik on tõsi ja nad on juba saanud kinnituse filmivõtetel osalemiseks.

Снимок экрана с публикацией в ФБ
© Sputnik /
Kuvatõmmis Facebooki leheküljelt.

Sputnik Eesti korrespondent veendus ka selles, et Hollywoodi filmivõtted toimuvadki Tallinnas – see ei ole libauudis.
Oli ju ametlik kuulutus massistseenideks näitlejate otsimise kohta avaldatud kolmes keeles (eesti, vene ja inglise) Eesti produktsioonifirma Allfilm kodulehel Facebookis.

On öeldud, et suurtele võtetele, mis toimuvad Tallinnas juuni keskel, kutsutakse mehi ja naisi vanuses 18 kuni 70 aastat, töö eest tasutakse ning castingule saab end kirja pannna mitmetes Tallinna ja Harjumaa kultuurikeskustes, aga ka e-posti teel, lisades mõned oma fotod ja kontakttelefoni numbri.

Eesti meedia teatel võib selle filmi režissööriks, kelle nime castingu korraldajad ei maininud, üks kõige tuntumaid kaasaja filmiloojaid Christopher Nolan, kelle portfooliosse kuulub näiteks terve rida Batmani-lugusid ja sõjadraama Teisest maailmasõjast "Dunkirk".

Kolm päeva piduriietes

Sputnik Eestil õnnestus ühendust saada esimese õnneseenega. Tallinlanna Anna Sadovnikova teatas, et tema mees esitas taotluse castingul osalemiseks e-posti teel lihtsalt naljapärast, kuid sai peagi kinnituse, et on vastu võetud.

Kaader filmist Dovlatov
© Фото : Кинопоиск

"LasnaГорск": telesari endise Dvigateli inseneri peresaagast peaks kogu Eestit naerutama>>

Talle saadetud kinnituses märgitakse, et kõige olulisemad võtted toimuvad Tallinna kesklinnas 17., 18. ja 19. juunil. Neil päevadel on võtetel kohalolek väga tähtis ja inimesel palutakse end kõigist muudest kohustustest vabaks teha.

Võtete täpne koht ja kellaaeg lubatakse castingul osalenule teatada telefoni või e-posti teel mai lõpul või juuni algul. Kavas on veel teisigi võttepäevi.

Nendeks kolmeks filmivõteteks eraldatud päevaks peavad mehed ja naised olema pidulikult riides.

"Mehed peavad võimalusel olema ülikondades, sobib ka pintsak pükste ja triiksärgiga. Naised peavad kandma kleiti, seelikut või pükskostüümi," on kinnituses kirjas.

Märgitakse, et võttepäevad algavad varakommikul ja kestavad 12–14 tundi. Tasu ühe võttepäeva eest on 50 eurot puhtalt kätte.

Filmi “Issajev” lavastaja Sergei Ursuljak
© Фото : Андрес Эренпрейс

Tallinlanna Jekaterina Seredova nentis kommentaaris Sputnik Eestile, et castingut läbi teha polnud üldse keeruline. Ta saatis kirja kuulutuses näidatud e-posti aadressil, lisas oma fotod ja juba mõne päeva pärast sai vastuse, et osaleb võtetel. Jekaterina märkis, et korraldajad palusid oma kirjas ära näidata võteteks vabad päevad ning rõivanumbri.

"Meie castingumeeskond võtab telefoni teel kõigiga ühendust, kes on välja valitud esiplaanile, et püstitatud ülesanne paremini ära seletada ja kutsuda kostüümiproovi, mis peab toimuma mai lõpul," öeldi vastuses edukalt valiku läbinud Jekaterinale.

"Ärge kartke vastata mõnele tundmatule telefoninumbrile – see võib olla seesama kõne Hollywoodist!" toonitati vastuskirjas.

Sputnik Eesti saatis firmale Allfilm ametliku päringu palvega valikuvooru ja suveks määratud filmivõtteid täpsemalt kommenteerida.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
Tagid:
film, Hollywood, kino

Peamised teemad