00:29 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
160 0 0

Soome ajakirjanduses ilmunud kirjutised annavad tunnistust sellest, et kõrgete hindade ja teeninduse kehva tasemega rahulolematud soomlased võivad oma tähelepanu Eestilt Venemaa piirilinnadele ümber suunata.

ТАLLINN, 19. mai — Sputnik. Soome meedias on ilmunud arvukalt kurtmisi selle üle, et turismireisid Tallinna ei paku enam soomlastele sedavõrd suurt huvi, nagu varem. Peapõhjuseks peetakse hinnatõusu Soome tasemeni ning kaebusi on ka teeninduse kvaliteedi suhtes.

Soomes väheneb toetus Vene sanktsioonidele >>

Sellest teavitab InoSMI osundusega väljaandele Kauppalehti, nentides, et harjumuspärasele reisisihile Eestimaa pealinna on tekkinud väärikas alternatiiv – Venemaa linnad Viiburi ja Peterburi.

"Soomlaste jaoks, keda Eesti on ära tüüdanud, on see suurepärane lahendus. Pöörake reisisiht lõunast itta ja minge Viiburisse või Peterburisse!" kirjutab Kauppalehtis ilmunud artikli autor Martti Kiuru.

Tema andmetel on Venemaa saanud seoses rubla devalveerimisega lääne turistile väga soodsaks reisisihiks. Praeguse hinnatasemega saavad kaks inimest puhata Viiburis sama raha eest, mis üks inimene Tallinnas, kinnitab ta. Tõsi küll, lisas Kiuru, lisakuluks on viisa maksumus, kuid Viiburit ja Peterburit saab merekruiisi raames külastada viisavabalt.

Mille poolest Viiburi välisturisti silmis tore on

Viiburis käinud ajakirjaniku sõnul näitab Leningradi oblasti piirilinn üles agarat arengut eeskätt just turismivallas.

Kohalik elanikkond suhtub praegu välisturistidesse hästi, teeninduskultuur on teinud möödunud aastatega võrreldes tohutu hüppe. Viiburis leidub rohkesti suhteliselt tagasihoidlikke, kuid väga soodsaid hotelle. Heatasemelisi restorane võib kohata kõikjal ja taksosõit on ülimalt odav, kinnitab Kiuru.

Tema sõnul investeerivad riigi- ja linnavõimud usinasti ajaloolise taristu arengusse – käimas on Viiburi vanalinna restaureerimine, rajatakse kaasaegseid autoteid.

"Viiburi lossi rekonstrueerimine jõuab peagi lõpule, Monrepose pargi ulatuslik remont saab valmis umbes aasta pärast. Korrastatakse vaatamisväärsusi, sealhulgas Maailmapanga poolt heaks kiidetud laenurahaga," loetleb soome ajakirjanik.

Seetõttu kasvab linna külastavate turistide arv aastast aastasse, aina märgatavamaks saavad Hiinast pärit turistid.

Ta kinnitab, et kõige võimsamal kombel edenev Viiburi meeldib soome ostuturistidele, kes rõõmustavad soodsate hindade üle. Viiburis saab auto ära remontida, täita pagasiruumi odavate ehitusmaterjalidega ja nautida soodsa hinnaga kosmetoloogiteenuseid.

Eestit enam ei armastata

2018. aasta detsembris ilmus Soome ajalehes Ilta-Sanomat artikkel, kus ajakirjanikud tegid kokkuvõtte oma lugejate seas korraldatud küsitlusest. Neilt küsiti, miks nad Eestis käivad (kui käivad) ja kuidas Soome elanikud praegusel ajal eestlastesse suhtuvad.

Ajalehe küsitluse kohaselt selgus, et paljud soomlased peavad tänast Eestit väga kulukaks riigiks, kus elavad ülbed inimesed. Turistide teenindamist nimetasid nad eemaletõukavaks, häbematuks ja ebameeldivaks.

Veel üheks miinuseks lugesid meie põhjanaabrid seda, et noored eestlased hotellide ja restoranide teeninduspersonalist ei oska soome keelt. Ehkki see on muidugi nonsenss: on ju soome ja eesti keel sugulaskeeled ja teineteisega üsna sarnased.

Soomest lähtuva turismivoolu märgatav kahanemine tekitab ärevust Eesti reisifirmades, kes on otsustanud selle protsessi aeglustamiseks seljad kokku panna.

Samal teemal

Miks soomlased on Eestist ära kadunud
Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane
Soomlased toovad Läti Valkast alkoholi juba 10 000 euro eest korraga
Tagid:
majandus, ühiskond, turism, Venemaa, Soome, Eesti

Peamised teemad