17:27 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Ühiskond
lühendatud link
78 0 0

Sotsiaalvõrgustik Facebook teatas oma aruandes, et mullu oktoobrist kuni tänavu märtsini kustutati enam kui kolm miljardit libakontot, mis on rohkem kui kunagi varem.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Sama aja jooksul kustutati rohkem kui seitse miljonit vihakõne kategooriasse kuuluvat postitust, mis on samuti rohkem kui kunagi varem, vahendas ERR viitega BBC.

Viimasel ajal leketega hädas olnud Facebooki tabas detsembris uus löök: nimelt selgus, et 6,8 miljoni kasutaja privaatsed pildid on olnud kättesaadavad kõrvalistele isikutele. Facebooki viga võimaldas arendajatel juurde pääseda kasutajate privaatsetele fotodele.

Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust >>

Kokku on saanud juurdepääsu 1500 eri rakendust ehk äppi, lisaks on olnud juurdepääs veel saatmata postitustele 13-25. septembrini 2018. aastal. Facebook parandas vea 25. septembril pärast seda, kui firma töötajad veale jälile said. Firma teatas lekkest ametivõimudele 22. novembril.

Septembri lõpus teatas Facebook, et programmivea tõttu sattusid ohtu 50 miljonit kontot, millele küberkurjategijad ligipääsu said. Sotsiaalvõrgustik lülitas turvalisuse tagamiseks välja "View as" funktsiooni, mida kurjategijad kasutasid. Facebook informeeris juhtunust ka politseid.

Facebooki asutaja Mark Zuckerberg on olnud kriitikarahe all pärast seda, kui USA meedia teatas, et Donald Trumpi 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniameeskonna palgatud andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica varastas 50 miljonilt Facebooki kasutaja profiililt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Washingtoni peaprokurör Karl Racine andis sotsiaalvõrgustiku Facebook kohtusse. Peaprokuröri hinnangul on Facebook ebaõnnestunud kasutajate andmete kaitsmisel ja hämanud neid ühtlasi selles osas, kuidas ja milleks nende andmeid kasutatakse.

Austria jurist ootas öö ära ja ründas Facebooki >>

Meedia andmetel puudutab kohtuasi muu hulgas kurikuulsaks saanud ettevõtet Cambridge Analytica, mis kogus kümnete miljonite kasutajate andmeid, kuid ka muid juhtumeid, kus Facebooki andmekaitse on ebaõnnestunud.

Hoolimata Facebooki tabanud süüdistustest on see üle kahe miljardi kasutajaga jätkuvalt maailma suurim sotsiaalmeediaplatvorm.

Samal teemal

Facebook edastas oma kasutajate andmeid nutirakenduste tootjatele
Facebook muutis 14 miljoni kasutaja privaatpostitused avalikuks
Ameeriklased ja eurooplased arvavad, et Google ja Facebook manipuleerivad infoga
Facebook võtab kasutusele libauudiste märgistamise mehhanismi
Facebook soovib oma kahe miljardi kasutaja arvamust
Tagid:
aruanne, ühiskond, kustutamine, libakonto, Facebook

Peamised teemad