07:24 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
45 0 0

Balti riikide suurima, alates 1987. aastast toimuva ühise pärimusfestivali Baltica korraldamise au kuulub tänavu Eestile, kus see täiendab Tallinna esmamainimise 800. aastale pühendatud Vanalinna päevade kava.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart avas koos vabariigi presidendi ja kultuuriministriga täna pärastlõunal Raekoja platsil Vanalinna päevade programmi kuuluva rahvusvahelise pärimuspeo Baltica, kus lööb kaasa üle 1000 esineja, teatas Tallinna linnavalitsus

Baltica pärimusküla on täna keskpäevast avatud Tornide väljakul, avakontsert leidis aset aga Raekoja platsi laval.

"Igal kultuuril on oma peegel, milleks on folkloor. Folkloor hoiab rahvapärandit ja tema identiteeti. Iga rahvas vajab oma keelt, oma kultuuri, aga ka usku nendesse. Iga inimene on kultuurikandja, kuid leidub neid, kes võtavad endale suurema vastutuse kultuuri hoidmise ja arengu, meie tuleviku eest. Ja just sellised inimesed seisavad siin täna, 800-aastase Tallinna Raekoja platsil," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pärimuspeo avamisel.

Выступает мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Balticast võtavad osa nii Leedu, Läti ja Eesti folkloorirühmad kui ka kaugemate kultuuride esindajad Nepaalist, Indiast, Tšiilist ja Ukrainast. Eestit esindavad sajad pärimuskultuuri kandjad paljudest piirkondadest.

Vanalinna päevade lõpuni, 2. juunini kõlavad Tornide väljakul avatud pärimusküla viielt lavalt ehedad pärimusviisid. Samas saavad soovijad kaasa tantsida Eesti eri piirkondade pärimustantse, õppida käsitööd ja keeli või kuulata lugusid jutuvestjatelt. Pärimuskülas on avatud kohaliku toidu ja käsitöölaat.

Eestis korraldab rahvusvahelist pärimuspidu Baltica Eesti Folkloorinõukogu, et väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust. Esimene festival toimus 1987. aastal Leedus, teine 1988 Lätis ja kolmas 1989 Eestis. 

30. maist kuni 2. juunini muutub Tallinna vanalinn suureks festivalilavaks, sest toimuvad linna juubeliaastale pühendatud 38. vanalinna päevad.

Peamised teemad