11:12 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
42 0 0

Ehkki lastekaitsepäev on siiani rahvapüha ega ei ole saanud riiklikuks tähtpäevaks ega ametlikuks lipupäevaks, kutsub Lastekaitse Liit üles tähistama lastekaitsepäeva samaväärselt – lippe heisates.

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. Turvaline ja lapsesõbralik Eesti on iga lapse õigus ning meie kõigi kohustus ja võimalus kõikjal ning alati. Õnnelik on laps, kes on märgatud ning keda väärtustatakse perekonnas, mängukaaslaste seas ja õpingutel, nii kodutänaval kui sellest kaugemal, seisab Lastekaitse Liidu kodulehel

Lastekaitsepäeva tähistamine on saanud Eestis tugevaks tavaks. Nii perekonnad, kogukonnad ja linnad ning vallad korraldavad lapsi rõõmustavaid üritusi, tehakse palju toredat nii laste jaoks kui lastega koos.

"Sel aastal saame lastekaitsepäeva tähistada puhkepäeval, mis annab perekondadele suurepärase võimaluse veeta koos kogu pikk suvealguse päev. Ilus algus sellele päevale oleks pere või kogukonnaga ühiselt lipu heiskamine," ütles Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg.

"Nii toimides näitame lastele ja ka riigi eestvedajatele, et lastekaitsepäev on meile oluline, väärib kõige pidulikumat tähistamist ja riikliku tähtpäeva staatust," lisas ta. 

Esimest korda Euroopas on kasvamas üles põlvkond, kes muretseb, et nende laste tulevik ei pruugi olla nii helge kui neil endil. Kasvav ebavõrdsus maailmas tähendab, et üle 25 miljoni lapse ohustab vaesus ja tõrjutus.

Lapsesõbraliku riigi saame luua üheskoos, kuid lastekaitsepäeva riiklik tunnustus rõhutaks nähtavalt iga lapse väärtust. Igaühel on õigus heisata ja kasutada Eesti lippu, järgides seaduse sätteid ja head tava oma perele oluliste tähtpäevade puhul. Miks mitte ka lastekaitsepäeval, seisab liidu kodulehel

Lastekaitsepäev

Lastekaitsepäev on 1. juunil tähistatav tähtpäev, mille eesmärk on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele ning lastekaitse tähtsusele. Sel päeval toimuvad ka mitmesugused lasteüritused.

Esmakordselt kuulutati lastekaitsepäev välja ülemaailmsel laste heaolu konverentsil 1925. aastal. Järjekindlalt hakati seda kindlal päeval tähistama 1954. aastast. Lastekaitsepäeva tähistataks 1. juunil alates 1950. aastast, selle kehtestas Rahvusvaheline Demokraatlik Naisliit oma kongressil Moskvas 22. novembril 1949.

Paljudes riikides (nt Albaanias, Cabo Verdes, Ecuadoris, Mongoolias, Poolas) peetakse lastekaitsepäeva 1. juunil; samas soovitab ÜRO tähistada 20. novembril rahvusvahelist lastepäeva. (Allikas: Vikipeedia)

Samal teemal

Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks
Uuring: emad – meie aja superkangelased
Miks Eesti lapsed hambaarstile ei jõua
Miks noored lasteabitelefoni poole pöörduvad

Peamised teemad