16:38 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
Meedialahingud (290)
111 0 0

Moskva ülikooli töötas välja uue magistriõppe porgrammi: "Info- ja hübriidkonfliktid" — eesmärgiga saavutada läbimurre humanitaartehnoloogia ja vasturünnakute vallas.

ТАLLINN, 6. juuni — Sputnik. Moskva-Sevastoopoli-Tallinna-Kišinjovi videosillas käsitletav "Info- ja hübriidkonfliktide õppeprogramm" on Venemaa esimene teaduslik katse seista vastu mittetraditsioonilistele sõjapidamismeetoditele, mis on edukalt juba mitmeid riike hävitanud. 

Manoilo: ülesande seadis Putin ise

Magistriõppe "Info- ja hübriidkonfliktid" programmi autor Andrei Manoilo selgitas, et programmi põhiülesandeks on koolitada kaasaegsete tehnoloogiate vastase võitluse spetsialiste info-, hübriid- ja kaubandussõdade tingimustes.

"Venemaal pole hetkel selliseid spetsialiste veel olemas, kuigi nende sõdade komponendid on juba meie elu kõigile tasanditele jõudnud," ütles ta. 

Tema sõnul ei pea niisuguste spetsialistide töölerakendamisel riigi juhid enam inforünnakutele vastulööke andmiseks eribriifingute materjale koguma.

Доктор политических наук, профессор факультета политологии МГУ имени М.В.Ломоносова, автор и руководитель подготовленной магистерской программы Андрей Манойло
© Sputnik / Нина Зотова
Moskva Riikliku Ülikooli Poliitikateaduskonna professor, autor ja ettevalmistatud magistriõppekava juht Andrei Manoilo

Manoilo rõhutas, et humanitaartehnoloogilise läbimurde tagamise ülesande seadis Venemaa president Vladimir Putin isiklikult.

Sablin: rahulolematuse ärakasutamisega võib tekitada suuri hädasid

Riigiduuma saadik Dmitri Sablin tegi ettepaneku eristada infosõja ja hübriidsõja mõisteid. Tema arvates on hübriidsõda sõjapidamine mittestandardsete sõjaliste tehnoloogiate abil ning infosõda omakorda üks selle osadest.

"Ukrainale sai osaks "Euromaidan" – mis oli täpselt ajastatud riigipööre, aga "Vaba Venemaa" on info-psühholoogiline operatsioon," tõi ta näiteid hiljutisest ajaloost. Sablin rääkis sellest, kuidas ta 2014. aastal spetsiaalselt Süüriasse sõitis, et hübriidsõjas kasutatavaid tehnoloogiaid võrrelda.

Член комитета по развитию гражданского общества, вопросам общественных и религиозных объединений Госдумы РФ Дмитрий Саблин
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Venemaa Föderatsiooni Riigiduuma kodanikuühiskonna arengu ning avalike ja usuühenduste küsimuste komitee liige Dmitri Sablin

"Mittetraditsiooniline sõda on kahe teraga relv ja me peame selgelt mõistma, et rahulolematus toob kaasa tragöödiaid nii inimeste kui riigi tasandil," ütles parlamendisaadik.

Gasparjan: rünnaku objektiks on tulevased põlvkonnad

Ajakirjanik Armen Gasparjan on kindel, et videosillal arutatav info- ja hübriidkonflikti programm on täna vägagi vajalik, kuid muutub tulevikus veelgi olulisemaks.

"Info-psühholoogilise kampaania läbiviimine ei ole midagi muud kui terrorism. Paljud sellised kampaaniad on mõeldud paanika ja hirmu külvamiseks ühiskonnas," selgitas ta.

"Meie riik on niisuguse surve all, mis on võrreldamatu isegi kolmanda Reichi aegse mõjutamisega. Praegusaegne peamised ohvrid ei ole mitte keskealised, vaid 12-15aastased poisid ja tüdrukud - seesama "tulevane põlvkond", kellest me kogu aeg räägime," meenutas Gasparjan.

Журналист и публицист Армен Гаспарян
© Sputnik / Нина Зотова
Ajakirjanik ja ajaloolane Armen Gasparjan.

Tema arvates oleks hea, kui sellised programmid oleksid kättesaadavad kogu Venemaa territooriumil, sest mitte keegi ei ole psühholoogilise mõjutamise vastu kindlustatud. "Päevas avaldatava libainfo kogus ületab igasugused piirid," märkis ajakirjanik.

Kuidas saavutada läbimurre ja ohtudele vastu seista

Neljapäeval, 6. juunil toimus Sputnik Eesti multimeedia pressikeskuses videosild Moskva-Sevastoopol-Tallinn-Kišinjov teemal "Info- ja hübriidsõjad: kuidas saavutada läbimurre humanitaartehnoloogiates ja ohtudele vastu seista".

Видеомост на тему Информационные и гибридные войны: как совершить прорыв в области гуманитарных технологий и противодействовать угрозам
© Sputnik / Вадим Анцупов
6. juunil toimus Sputnik Eesti multimeedia pressikeskuses videosild Moskva-Sevastoopol-Tallinn-Kišinjov teemal "Info- ja hübriidsõjad: kuidas saavutada läbimurre humanitaartehnoloogiates ja ohtudele vastu seista"

Videosilla osana käsitleti majandus-, kaubandus- ja sanktsioonisõdu, võitlust rahvusvahelise terrorismi ja libauudistega, riiklikele julgeolekuohtudele vastuseismist, valimiskampaaniate perioodi inforünnakuid.

Häkkerid paljastasid Lääne meetodid infosõjas Venemaaga >>

Moskva stuudios olid poliitikateaduste doktor, Moskva Riikliku Ülikooli Poliitikateaduskonna professor, autor ja ettevalmistatud magistriõppekava juht Andrei Manoilo, samuti ajakirjanik ja ajaloolane Armen Gasparjan. 

Politoloog: Tšehhi ajakirjanik mõistis, miks Lääs Venemaad kardab
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Sevastoopolist toetasid videosilda Venemaa Föderatsiooni Riigiduuma kodanikuühiskonna arengu ning avalike ja usuühenduste küsimuste komitee liige Dmitri Sablin, Sevastoopoli Riikliku Ülikooli rektor, poliitikateaduste doktor Vladimir Netšajev ning Sevastoopoli Riikliku Ülikooli õpilased.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et Sevastoopoli Riikliku Ülikooli baasil hakkab Venemaal esmakordselt tegutsema ainulaadne info- ja hübriidkonfliktide magistriprogramm, mis on välja töötatud Moskva Riikliku Ülikooli Politoloogiateaduskonna baasil.

Programm valmistab ette professionaale rahvusvaheliste meediaagentuuride, analüütiliste ja eristruktuuride tarvis.

Kursuse materjalid on võetud Venemaa Föderatsiooni vastu suunatud hübriidohtude rindejoone eesliinilt – Sevastoopolist ja Krimmist.

Täispikkuses videot toimunust võite vaadata siit.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

"Venemaa ründamiseks loodud inforelv " haavas Suurbritanniat ennast
Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid
Tagid:
kaubandussõda, sanktsioonid, majandussõda, hübriidsõda, libauudis, infoblokaad, inforünnak, väärinfo, infosõda

Peamised teemad