00:23 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
53 0 0

Sajab vihma, on äikest ja kohati on sadu tugev, võimalik rahe, äikesega kaasnevad tugevad üle 20 m/s tuuleiilid, hoiatab Ilmateenistus.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. 11. juuni õhtul jõuab Läänemere lõunaosast madalrõhulohus järjest võimsamaks arenev konvektiivsete äikesepilvede süsteem Saaremaale ja Liivi lahele ning liigub edasi mandrile. Äikesega kaasnevad üle 20 m/s puhuvad tuuleiilid ja kohati tugev sadu ja rahe, teatab Ilmateenistus

Öösel laieneb madalrõhulohk Eesti kohale ja vihma- ning äikesepilved liiguvad Liivi lahelt üle Mandri-Eesti kirde-ida suunas. Sajab vihma, on äikest ja kohati on sadu tugev, võimalik rahe. Äikesega kaasnevad tugevad üle 20 m/s tuuleiilid.

Ekspert: Baltimaade kuurordid ei suuda Türgiga võistelda >>

Päeval sajab hoovihma kohati ja võimalik on äike. Öösel tugevnenud kirdetuul puhub ka päeval rannikul puhanguti 15, põhjarannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..14, Lõuna-Eestis kuni 17°C-ni, päeval 15°C-st põhjarannikul kuni 23°C-ni Lõuna-Eestis.

Sadu jätkub

Neljapäeval, 13. juunil ulatub Läänemerelt meile madalrõhuala kirdeserv, millele avaldab vastupanu Soome kohal tugevnev kõrgrõhuala. Kahe rõhkkonna piirialal sajab Eestis siin-seal hoovihma, püsib äikesevõimalus. Ida ja kirdetuul päeva jooksul mandril veidi rahuneb ja pöördub Lõuna-Eestis kagusse, kuid Soome lahe rannikul ulatuvad tuuleiilid veel 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..13, Lõuna-Eestis kuni 16, päeval 22..27°C.

Погода в последние часы проведения эстафеты была очень плохая, холодно и все время шел дождь
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reedel, 14. juunil areneb Läänemerel väike osatsüklon ja selle mõju päeval meie ilmale suureneb. Öösel sajab kohati hoovihma, päeval on sadu laialdaselt ja on äikesest, rahet ja tugevaid tuulepuhanguid. Öösel ida- ja kagutuul nõrgeneb veelgi ning päeval pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel 15..20°C, ennelõunal enne sadu tõuseb õhutemperatuur 25..28°C-ni, saartel vihmapilvede all langeb 18..22°C.

Laupäeval, 15. juunil õhurõhk Läänemere ümbruses tõuseb. Öösel sajab Ida-Eestis veel vihma, on äikest, päeval on sajuvõimalus väike. Puhub valdavalt mõõdukas lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 11..16, päeval 19..25°C.

Pühapäev, 16. juunil öösel on Eesti kohal kõrgrõhuhari, mis päevaks laguneb. Öö ja ennelõuna on sajuta, pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma, on äikeseoht. Öösel puhub muutliku suunaga tuul, päeval nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, saarte rannikul kuni 17°C, päeval 24..28, saartel 18..23°C.

Euroliit pani Eestile suplusvee kvaliteedi eest halva hinde >>

Esmaspäeval ja teisipäeval laieneb meile aeglaselt Lääne-Euroopa kõrgrõhuala kirdeserv, kuid selle servaalal võivad areneda sajupilved.

Esmaspäeval 17. juunil sajab kohati hoovihma. Öösel puhub mõõdukas, päeval tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval 16..21, Ida-Eestis kuni 24°C. Teisipäeval 18. juunil sajab kohati hoovihma. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. 

Hooajal ootab suplejaid poolsada avalikku randa, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов
Õhutemperatuur on öösel 10..16, päeval 17..22°C.

Mullu Viljandimaal ja Paides kärgatanud ootamatud pikselöögid olid nii võimsad, et lisaks sajakonnale ruuterile muutus kasutuskõlbmatuks ka hulgaliselt muud kodutehnikat tõstes keskmise kahjusumma Salva Kindlustuses ligi 700 euroni.

Juunis alanbud suplushooajal avanes Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Ilmateenistuse teatel oli 2018. aasta suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva.

Tagid:
ilm

Peamised teemad