12:31 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Ühiskond
lühendatud link
68 0 0

Pripjati, Fukshima, Pompei ja teiste inimeluks kõlbmatuks muutunud linade näited viivad mõtted selle, milline võib olla Maa, kui inmesi seal enam pole.

TALLINN, 16. juuni — Sputnik. Inimkond on väga õrn. Sõda, epideemiad, kliimamuutused, tehnoloogilised rikked, kosmosest tulenevad ohud – ainuüksi selles podcastis analüüsitakse peaaegu kahtekümmet stsenaariumi, miks inimesed võivad Maa pealt kaduda. Aga mis juhtub pärast seda? 

Me mõtleme harva, milline saab maailm pärast meid olema. Milline saab olema Maa, kui inimkond äkki kaob? Maailmas on piisavalt näiteid, mis lubab arvata, milline saab olema planeet ilma inimesteta.

Sellised linnad nagu Pripjat ja Hashima võimaldavad heita pilku aastakümnete taha tulevikku. Näiteks Pompei ja Memphise näitel kogeme, milline näeb maailm välja paari aastatuhande pärast.

Mis juhtub lemmikloomadega, kes pole harjunud elama ilma inimesteta?

Kui kiiresti varisevad kokku isegi kõige tugevamad hooned?

Ja mis jääb inimkonda meenutama aastatuhandete pärast?

Uues vormingus Podcastis "Me kõik sureme, kuid see pole kindel" uuritakse  kuidas muutub maailm, kust inimesed on kadunud.

Õudne tulevik: 50 aasta pärast on rohkem surnud Facebooki kasutajaid kui elavaid >>

Saate külaline ja ekspert Ilja Kabanov on teaduse populariseerija, blogija, kirjanik ja portaali Taiga.info teaduskolumnist.

Мы все умрём. Мир после людей

 

Samal teemal

Teadlased: aeg on inimkonna väljasuremist "tähistada"
Kuhu võiksid inimesed globaalse katastroofi korral elama kolida
Tagid:
prognoos, tulevik, maailm

Peamised teemad