10:09 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Ühiskond
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
6220

Los Angeles Timesi hinnangul iseloomustavad Krimmi poolsaart kaunid vaated ja kohalike külalislahkus, "tõeline ilu" ja "puutumatu autentsus".

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. California osariigi suurim väljaanne Los Angeles Times andis kõrge hinnangu Krimmi poolsaare kaunidusele ja ajaloolistele vaatamisväärsustele ning nimetas Krimmi üheks USA turistidele kõige põnevamaks välismaiseks reisisihiks.

Artikli autor Jeff Opdyke kirjutab, et ameeriklastele tähendab Krimm esmajoones 1945. aasta Jalta konverentsi, kus Hitleri-vastase koalitsiooni juhid otsustasid sõjajärgse maailmakorra käekäigu ja Hitleriga peetud sõja lõpulejõudmise.

Aga mitte ainult selle tõsiasjaga pole mõõdetav poolsaare ajalugu, mida ajakirjanik nimetab pikaks ja segaseks.

"Krimmi ajalugu on pikk ja segane. Praegu on ta Venemaa kontrolli all, nagu oli ennegi – kord autonoomse piirkonnana, kord osana Nõukogude Liidust – 1783. aastast peale. Nikita Hruštšov kinkis ta 1950. aastail sümboolse žestina Ukrainale, kui Ukrainat riigina polnud veel olemaski," meenutas Jeff Opdyke poolsaare ajaloolisi verstaposte.

Tema hinnangul iseloomustavad poolsaart maalilised vaated ja kohalike elanike külalislahkus, "tõeline ilu" ja "puutumatu autentsus".

Kuhu minna, mida näha

Ajakirjanik soovitab turistidel alustada oma reisi Jaltast, mida ta võrdleb ameeriklaste Santa Barbaraga. Poolsaare kõige tähtsamate vaatamisväärsuste nimistusse on ta paigutanud Vorontsovi palee ja Livadia palee, Ai-Petri mäe, Pääsupesa lossi, Balaklava stollid, Massandra veinitehase, Genova kindluse Sudakis.

Памятник архитектуры Ласточкино гнездо
© Sputnik / Константин Чалабов
Pääsupesa loss

Ajakirjanik tuletab lugejatele meelde vajadust saada Venemaa viisa ja varuda kaasa sularaha. Lisaks esitab ta loetelu kohalikest hotellidest, kuhu poolsaarel peatuma jääda, ning nimekirja kohvikutest ja restoranidest.

Küllaltki põhjaliku tutvustusloo lõpus on avaldatud USA kodanike Krimmi-reisiks sobiliku marsruudi üksikasju ning sealsete sõidupiletite ja toiduainete ligikaudsed hinnad.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, sai Krimmist Venemaa piirkond 2014. aasta märtsis peale referendumit, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast hääletas Venemaaga taasühinemise poolt. Ukraina peab Krimmi poolsaart endiselt oma, kuid "ajutiselt okupeeritud" territooriumiks.

Lavrov: USA ettepanekust viia läbi teine Krimmi referendum >>

Moskvas on korduvalt kinnitatud, et Krimmi Vabariigi lülitamine Venemaa Föderatsiooni koosseisu toimus täies vastavuses rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga. Läinud aasta juulis Donald Trumpiga Helsingis peetud kõneluste tulemustele pühendatud pressikonverentsil tuletas Venemaa president Vladimir Putin järjekordselt meelde: "Meie jaoks, Venemaa Föderatsiooni jaoks on see küsimus lukku pandud."

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
turism, meedia, USA, Krimm

Peamised teemad