23:54 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Ühiskond
lühendatud link
40 0 0

Enamik prantslasi, sakslasi, britte ja ameeriklasi pooldavad selliste tehnoloogiahiiglaste nagu Amazon, Facebook ja Google täiendavat maksustamist.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Teabeagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel 9.–15. aprillini 2019 läbi viidud uuringu tulemuste kohaselt toetab 79% prantslastest, 72% sakslastest, 71% brittidest ja 53% ameeriklastest faktiliselt monopoolses seisundis olevatele internetitehnoloogia ettevõtetele täiendava maksu kehtestamist.  Sellise sammu vastu on 33% USA, 19% Saksamaa, 17% Ühendkuningriigi ja 13% Prantsusmaa elanikest.

Kas te toetate Facebook'i Google'i ja Amazon'i täiendavat maksustamist?
© Sputnik.Arvamused
Kas te toetate Facebook'i Google'i ja Amazon'i täiendavat maksustamist?

Tuleb märkida, et maikuus hääletas Prantsusmaa parlament esimese G7 riikide seadusandlikest kogudest 3%-lise maksu kehtestamise poolt tehnoloogiaettevõtetele, mille aastasissetulek on vähemalt 750 miljonit eurot.

Prantsusmaal ja Ühendkuningriigis toetavad sellist meedet enam üle 35-aastased kui nooremad kaasmaalased (vastavalt 81% versus 71% ja 74% versus 67%), Saksamaal on selles täielik pariteet (71% versus 71%), kuid USA-s peavad nooremad kui 35-aastased rohkem kui selle vanusepiiri ületanud inimesed vajalikuks lisamaksu kehtestamist internetimonopolistidele (66% vs 48%).

Результаты опроса о дополнительном налоге
© Sputnik.Мнения
Результаты опроса о дополнительном налоге

Uuringu viis infoagentuuri Sputnik tellimusel läbi uuringufirma Ifop. Küsitluses osales 4010 üle 18-aastast vastajat. Maksimaalne valimiviga riigiti on 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediaettevõtteid, mis ühendab erinevate riikide multimeedia ja piirkondlikke võrgulehekülgi 32 keeles, analoog- ja digitaalringhäälingut vene, inglise ja prantsuse keeles 130 maailma riigis ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad maailma juhtivatele väljaannetele ööpäevaringselt teavet inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles. Sputniku infomaterjalide auditoorium on rohkem kui 50 miljonit külastajat kuus, Sputnik China konto tellijate arv sotsiaalvõrgustikus Weibo ületab 10 miljonit.

Agentuuri 22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab rohkem kui tuhat inimest kümnetest eri rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakorter asub Moskvas. 

Rahvusvaheline projekt Sputnik.Arvamused (Sputnik.Мнения) käivitus 2015. aasta jaanuaris, ja see korraldab Euroopas ja Ameerika Ühendriikides regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi kõige aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes. Projekti partneriteks on tuntud uuringufirmad Populus, IFop ja forsa.

Tagid:
Facebook, Google, maksustamine, uuring, Sputnik.Arvamused

Peamised teemad