18:13 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
66 0 0

Kogu Euroopas on õhusoojus kerkinud keskmisest kõrgemale. Meteoroloogid registreerivad kuumarekordeid, meedia kirendab "anomaaliatest". Ühesõnaga, kuumalaine.

Eurooplased on tunda saanud Sahara hingust. Aafrika tuuled puhuvad korralikult ja kraadiklaasid näitavad Euroopa riikides tont teab, mida. Madrid, Barcelona, Lyon, Rooma ja Firenze on liitunud klubiga "need, kel üle neljakümne". Nendele soojanäitudele lähenevad ka Pariis, Berliin, Brüssel ja Viin. Uudisteküljed kirendavad improviseeritud duššide fotodest, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Anna Razvaljajeva.

Prantsusmaa 65 piirkonnas on oranž ohutase. Eksamid lükatakse edasi. Sundida teismelisi säärase ilmaga mõtlema millelegi muule peale vee ja jahutuse oleks mõnitamine. Ametivõimud hoiatavad ohtude eest ja soovitavad olla tähelepanelikud nii enda kui teiste enesetunde suhtes. Tööandjad muudavad päevagraafikuid, tehes lõunatundideks vahemerelikult pika tööpausi.

Turistidel aga on muuseas ülim aeg tutvuda trahvimääradega ja mitte eeldada, et palavus need kõik kustutab. Palavus võib-olla kustutabki, kuid munitsipaaltöötajad võivad osutuda märksa külmemateks ja mitte kustutada, vaid midagi suisa tulist välja kirjutada.

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Roomas näiteks võeti vastu terve nimistutäis seadusi, mis puudutavad eeskätt karmimaid trahve purskkaevudes suplemise eest, samuti palja ülakehaga ringipatseerimise eest. Kuulsaid Rooma avalikke joogiveekraane ärge nüüd enam söandage huultega puudutada – saate karistada. Vett juua muidugi võib, aga kraani limpsida ei tasu.

Lisame, et kuni Euroopa kuumuse käes hingeldab, ootavad suurt osa Venemaa Euroopa-osast ees vihmasajud ja jahenemine. Juulikuu tervikuna aga tuleb enam-vähem normikohane.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Tänavune suvi oli rekordiliselt pikk
Kuumus taandub Venemaale
Nädalalõpp toob 30 soojakraadi
Tagid:
ühiskond, kuumalaine, Euroopa, ilm

Peamised teemad