09:44 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Ühiskond
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
9712

Venekeelne kooliharidus tuleks säilitada ja eesti keele õpetamise kvaliteeti parandada, leiab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Tallinna linnapea, keskerakondlasest Mihhail Kõlvart selgitas, miks ta pooldab venekeelse koolihariduse säilitamist Eestis ja kuidas tema arvates integratsiooniprotsessid riigis toimuma peaks.

Kool on Kõlvarti sõnul mitte ainult haridussüsteemi, vaid ka kultuuri osa. TASS-ile antud intervjuus rõhutas ta, et vene rahvas on osa Eesti ühiskonnast ja riigist. 

(Vene) kultuur rikastab meie ühiskonda ja seetõttu tuleb see alles hoida. Samuti tuleb säilitada ka venekeelset kooliharidust.

Seejuures märkis Mihhail Kõlvart eesti keele õppimise tähtsust lasteaedades ja koolides, lisades, et õpetamistase taset tuleks tõsta. Linnapea sõnul paraneb praegu laste riigikeele oskuste tase, keelekümblussüsteem areneb. Kuid Tallinna linnapea sõnul seisab riik silmitsi terava õpetajate puudusega.

Sputnik Eestile antud intervjuus märkis Mihhail Kõlvart veel Tallinna Linnavolikogu esimehe ametikohal olles, et Keskerakonnal õnnestus EKRE ja Isamaaga sõlmitud koalitsiooniläbirääkimiste käigus vene kooli positsiooni kaitsta - koalitsioonileping ei näe ette üleminekut eesti õppekeelele.

Vastupidiselt valitsusele märkis president Kersti Kaljulaid selle aasta alguses otsesõnu, et vabariik läheb ühel või teisel viisil üle ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile, kuna sellekohane otsus olla juba tehtud.

Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Eesti on kohustatud ühtse eestikeelse haridussüsteemini jõudma - selleks, et kõigil lastel oleks võrdsed võimalused. Tegelikult tegime meie selle otsuse, kuigi sellest eriti ei räägitud, sest Eestis ei koolitata enam õpetajaid vene koolide tarvis," ütles Kaljulaid oma suures uusaastaintervjuus.

Moskva on omalt poolt korduvalt teatanud, et riigis elavate venelaste jätmine võimaluseta saada haridust oma emakeeles on vastuvõetamatu. Seda rõhutas eelkõige jaanuari keskel toimunud pressikonverentsil Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Ta kritiseeris ühtse kooli ideed.

"Niisugune idee on lihtsalt vastuvõetamatu. See pärsib venelaste huve ja püüab rahvusvähemust jõuga eesti keeleruumi suruda," ütles minister.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

EKRE minister sunnib ametnikke õigusakte vene keelde tõlkima
Tagid:
vene keel, eestivenelased, venelased, Eesti Vabariik, Eesti NSV, Keeleinspektsioon, aasta keeletegu, keeleoskus, keeleõpe

Peamised teemad