12:14 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Ühiskond
lühendatud link
6310

Pärast ürituse väljakuulutamist hakati ajakirjanikke ja nende perekondi füüsilise vägivallaga ähvardama.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Ukraina telekanal NewsOne teatas, et 12. juulil Venemaaga toimuma pidanud telekonverents "On vaja rääkida" jääb ära, vahendas RIA Novosti.

Algatus tõi kaasa telekanali vastu suunatud inforünnaku.

"Tehti üleskutseid protestiaktsioonideks kanali toimetuse ees, alates pühapäeva õhtust aga - ähvardati ajakirjanikke ja nende perekonnaliikmeid otsese füüsilise vägivallaga," on teates kirjas.

Meedia avalduses rõhutati, et sündmus pidanuks olema mittepoliitiline.

"Seetõttu oleme arvamusel, et sellised telekanali vastu suunatud sammud toovad Ukraina tagasi otsese hirmutamise ja ajakirjandusvabadusele avaldatava surve ajajärku," rõhutas kanal.

Tuleb märkida, et telesilla tühistamise otsus võeti vastu ka telekanali nime kasutamise tõttu "mitme Ukraina partei valimiskampaanias", kes on huvitatud konflikti jätkumisest riikide vahel.

Telesild "On vaja rääkida" pidi toimuma Venemaa ja Ukraina kanalite Rossija-1 ja NewsOne koostöös. Oodati, et Moskva-poolsed saatejuhid oleksid Maria Sittel ja Andrei Malahhov, Kiievis aga Jelena Kirik ja Vassili Golovanov.

Sündmuse väljakuulutamine põhjustas ägeda reaktsiooni paljude Ukraina poliitikute ja avalikkuse esindajate seas. Näiteks teatas parlamendisaadik Anna Gopko, et telekonverents "ohustab" Ukraina julgeolekut, radikaalse partei juht Oleg Ljaško aga nõudis, et kutsutaks kokku Riiklik Julgeoleku- ja kaitsenõukogu, et "puhastada" Ukraina inforuum Kremli "mõjust".

Telemaratoni vastu olid ka asepeaminister Vladimir Groisman ja Rada asespiiker Irina Geraštšenko.

Venemaa ja Ukraina vahelised suhted halvenesid järsult pärast Kiievis toimunud riigipööret 2014. aastal. Krimmi elanikud eelistasid Venemaa osaks saamist ning Ukraina idaosas tekkisid tunnustamata Donetski ja Luganski rahvavabariigid, kes Kiievis toimunud võimuhaaramisega ei leppinud.

Kiiev süüdistas Moskvat korduvalt "Ukraina siseasjadesse sekkumisse eest", eriti osalemises Donbassi konfliktis. Vene Föderatsioon eitab neid süüdistusi ja rõhutab, et konflikt on Ukraina-sisene. Venemaa võimud märkisid ka, et nad on huvitatud naaberriigi poliitilise- ja majanduskriisi võimalikult kiirest ületamisest.

Samal teemal

Zelenskõi meeskond lõi kõik maakaardid segamini
Kuidas Ukrainat ja ukrainlasi õpetatakse NATO-t armastama
Tagid:
ajakirjandusvabaduse päev, meediavabadus, isikuvabadus, vabadus, sõnavabadus, demokraatlik opositsioon, Liberaaldemokraatia, demokraatia

Peamised teemad