04:21 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Ühiskond
lühendatud link
43 0 0

Kuldmedaleid on füüsikaolümpiaadidelt Eesti koolinoored võitnud ka varem, aga Ida-Virumaale jõudis kuldmedal esmakordselt.

TALLINN, 16. juuli - Sputnik. Eesti kooliõpilased võitsid Iisraelis toimunud rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil kolm auhinda, Eesti esindajad said medalite täiskomplekti - kulla, hõbeda ja pronksi. Olümpiaadil oli osavõtjaid rohkem kui 70 riigist edastab RIA Novosti.

Esimese koha ja kuldmedali võitis Narva Keelelütseumi (end. Narva Humanitaargümnaasium) õpilane Konstantin Dukatš.

Eesti haridus on OECD riikide võrdluses üks õiglasemaid, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Eesti haridussüsteem on üks Euroopa parimatest. Nüüd aga võime arvata ta kuuluvaks maailma parimate hulka," kommenteeris saavutatut ERR.

Meenutame, et Eesti kooliõpilased on ka varem taolistelt olümpiaadidelt kuldmedaleid saanud, kuid Ida-Virumaale jõuab taoline auhind esmakordselt.

Kuldmedali võitja Konsrtantin Dukatši sõnul oli medal tõsise töö tulemuseks.

"Ma valmistusin olümpiaadiks väga tõsiselt. Olen ettevalmistamiseks kulutanud umbes neli aastat ja osalenud olümpiaadidel igal aastal. Ettevalmistus on olnud pingeline ja olümpiaadi tase oli kõrge. Konkurents olümpiaadidel on tugev," rääkis kuldmedali saaja. Noore eesti füüsiku ema, Oksana Poljak, lisas öeldule, et on uhke oma poja saavutuse üle.

"Me oleme õnnelikud ja uhked oma poja üle. Uhkuseks on igati põhjust kui me nägime millise sihikindlusega ta oma eesmärgi ja nüüd juba tulemuse suunas läks," lisas Oksana Poljak.

Peale kuldmedali sai Eesti koondis Isaraelist veel kaks medalit – hõbeda ja pronksi. Olümpiaadist osavõtjaid oli 78-st riigist. Mega-linnade olümpiaadide võitjad said lisaks veel mälestusmärgid Moskva linnapea Sergei Sobjaninilt.

Samal teemal

Päästke eesti haridus: Vabaerakond korraldas Kohtla-Järvel piketi
Palm: Eesti helge tuleviku takistuseks on tänapäeva haridus
Haridus on valgus - prantsuse meedia avastas Putini saladuse
Tagid:
Iisrael, Ida-Virumaa, haridus

Peamised teemad