08:14 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Ühiskond
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
44 0 0

OSCE tunnistas Võšinski tagakiusamise tema kutsetegevuse eest vastuvõetamatuks ja kutsus Kiievit üles ajakirjanikku vabastama.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. OSCE ametlik esindaja meediavabaduse küsimustes Arlem Desir kutsus Ukraina võime üles RIA Novosti Ukraina juht Kirill Võšinski vanglast vabastama.

"Võšinski juhtumi kohtuprotsess toimub minule teadaolevalt 19. juulil – selle nädala lõpul. Võimalust kasutades kutsume taas kord Ukraina võime üles ajakirjanikku vabastama," tsiteerib Sputnik Kõrgõzstan Desiri sõnu Biškekis toimunud Kesk-Aasia konverentsil "Meediavabadus ja pluralism digitaalse transformatsiooni tingimustes".

OSCE esindaja tuletas meelde ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmise lubamatust nende kutsealase tegevuse eest.

Arlem Desir kritiseeris ka Briti võimude tegevust, kes keeldusid RT ja Sputniku esindajaid Londonis toimunud "meediavabaduse" konverentsil akrediteerimast.

"Oleme alati huvitatud kõigi sooviavaldanud ajakirjanike viibimisest sellistel üritustel ja usume, et tulnuks tagada pressiesindajate pääs riiki. Eriti kehtib see riiklike kutsete puhul," lisas OSCE esindaja.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimub järgmine "Võšinski kohtuasja" istung Kiievi Podolski ringkonnakohtus reedel, 19. juulil.

Kirill Võšinski tänas ajakirjanikke "professionaalse solidaarsuse" eest >>

Mõni aeg tagasi ennustas Ukraina peaprokurör Larissa Sargan Võšinski vahi alt vabastamist 15. juulil. Kohus aga otsustas istungi taas nelja päeva võrra edasi lükata.

Viktor Medvedtšuki partei "Opositsiooniplatvorm – Elu nimel" poliitnõukogu esimehe sõnul otsustatakse Kirill Võšinski vabastada alles pärast Ukraina parlamendivalimisi, mis toimuvad 21. juulil.

Ukraina portaali RIA Novosti juht Kirill Võšinski vahistati Ukraina julgeolekuteenistuse ametnike poolt 15. mail 2018. Järgmisel päeval andis kohus välja ajakirjaniku vahistamismääruse riigireetmise ja Donbassi vabariikide toetamise libasüüdistuste alusel.

Moskvas peetakse kõiki Kiievi poolt Võšinskile esitatud süüdistusi absurdseiks ja poliitiliselt motiveerituiks. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on ajakirjaniku vahistamine "pretsedenditu juhtum".

"Isikut üritatakse süüdistada riigireetmises selle eest, mida ta tegi avalikult, täites oma ametikohustusi. Ma ei ole midagi niisugust ammu näinud, ei suuda sarnast juhtumit isegi meenutada," teatas Venemaa riigipea.

On teada, et pärast Kirill Võšinski kinnipidamist astusid tema kaitseks üles nii Vene kui ka välismaised kolleegid. 2019. aasta aprillis allkirjastasid Ukraina presidendile Vladimir Zelenskile saadetud avaliku kirja rohkem kui 250 meedia esindajat kogu maailmast. Ajakirjanike kogukonna sõnum sisaldas üleskutset "teha kõike, mis riigipea võimuses", et Kirill Võšinski vabastataks võimalikult kiiresti.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

Võšinski kohtuasi põhjustas USA Kongressis skandaali
Tagid:
Euroopa, ajakirjandusvabaduse päev, ajakirjandus, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad