18:17 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Ühiskond
lühendatud link
9311

Eesti kirdeosa elektritootmise vähendamise ja ettevõtete sulgemisega päädivate tingimuste loomine on osa riiklikust programmist Narva elanike arvu vähendamiseks, leiab ametiühingujuht Andrei Zaitsev.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Narva energeetikute ametiühingu esimehe Andrei Zaitsevi sõnul on Narva elektrijaamade sulgemine kogu maailmas "rohelise energia" propageerimise tagajärg, mis on nüüdseks ka Ida-Virumaa maakonda tabanud. Suur osa elanikest jäid töötuks. 

"Kõik normaalsed akadeemikud kinnitavad – et CO2 kvootide müük on pettus, ei midagi muud. Tootmisest tulenevad CO2 heitkogused on naeruväärsed võrreldes isegi ühe väike vulkaanipurskega," ütles Andrei Zaitsev, selgitades Narva elektrijaamade sulgemise kaasa toonud CO2-kvootide projekti ebaloogilisust.

Zaitsevi sõnul olid elektrijaamade plokid varustatud spetsiaalsete puhastussüsteemidega kõige saastava jaoks. Kuid Eesti riigil seda vaja ei ole.

"Nagu ütles meie austatud president, ei peaks me vana tehnoloogia eest maksma. Peame esimestena puhast õhku hingama hakkama. Elektrit aga hakkame ostma. Jah, Elering hakkab elektrit väljastpoolt ostma ja müüb seda meile edasi.

Lõppkasutajatena maksame meie selle kõrgemate hindade näol kinni – kuhu me ikka pääseme," võttis ametiühingujuht öeldu kokku.

Andrei Zaitsev avaldas veendumust, et Kirde-Eesti energiatööstuse olukord on antud eesmärgiga igati kooskõlas.

Tuuleenergia sai Eestis eluõiguse: Aidu tuulepargi arendus jätkub >>

Sputnik Eesti juba kirjutas sotsiaalse kriisi puhkemisest Ida-Virumaal seoses energeetikavaldkonna ulatusliku kahanemisega pärast Narva elektrijaamade sulgemist.

Mis on Eesti tööstusest alles jäänud >>

Riiklikku energiastrateegiat ei toeta ka Tallinna tehnikaülikooli geoloogiainstituudi teadlased, kelle arvates peaksid Ida-Virumaa elektrijaamad oma tööd jätkama.

Samal teemal

Alltöövõtu tõttu jäävad uuenduslikud tooted ja teenused turule toomata
Tagid:
elektrienergia, elektrivõrk, elekter, elektriturg, tööstusettevõte, tööstus, Kirde-Eesti, populatsioon, demograafia, eestivenelased, venelased, narvalased, Narva

Peamised teemad