07:31 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Ühiskond
lühendatud link
7721

Niipea kui sõjategevus pihta hakkab, kiputakse vägisi igasugused inimliku läbisaamise reegleid meelest pühkima. Ja mingisugune sõjaeelne kultuuritase ei suuda seda degradeerumist ära hoida, on Sputniku fotograaf Vadim Antsupov veendunud.

Sputnik Eesti pressikeskuses toimus ajakirjanike kohtumine, mis oli pühendatud 2014. aasta 6. augustil Donbassi lahingutes hukkunud rindefotograafi Andrei Stenini mälestusele. Jutuajamise põhiteemaks sai küsimus, mispärast sinine vest kirjega "Press" ajakirjanikku tema tööajal ei päästa. 

© Sputnik / Andrey Stenin

Üks pressikeskuse külalistest, Sputnik Eesti fotograaf Vadim Antsupov nentis, et sõjaoludes langeb inimese seisund väga kiiresti looma tasandile.

Selles võib tema hinnangul veenduda Andrei Stenini fotode põhjal.

Sõltumata rahvusest või kultuuritasemest, mille rüpes inimesed selle hetkeni olid elanud, kui puhkes sõda, toimivad mured, surm, häving inimestele ühteviisi.

"See toimub väga kiiresti," märkis fotograaf.

"Sõda on väga inetu asi, inetud tunded," on Vadim Antsupov veendunud.

Ümarlauast osavõtjad vaatasid läbi kümneid Andrei Stenini fotosid.

Fotokorrespondendina viibis Stenin kuumades sündmuskolletes Kõrgõztanis Süürias, Liibüas, Ukrainas, Türgis, Egiptuses ja jäädvustas kõikjal toimunud sündmusi üksikasjadeni.

Sputnik Eesti pressikeskuses asetleidnud vestlusringis osalesid ka ajakirjanik Vadim Barsegjan ja filmirežissöör ning ajakirjanik Oleg Besedin.

Videosilla vahendusel võttis ühendust ja ajalehe Komsomolskaja Pravda erikorrespondent Aleksandr Kots, kes Donbassis hukkunud Andrei Steninit isiklikult tundis. 

Samal teemal

Viimased kaadrid. Andrei Stenin – viis aastat hukkumise päevast
Sputnik Eesti fotokorrespondent korraldas koolis fotograafiatunni
Lendur, talupoeg ja erak: "Väike Eesti" Abhaasias
Prantsusmaa tunnustas Venemaa seisukohta Süüria konfliktis

Peamised teemad