04:16 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Ühiskond
lühendatud link
11110

Pooleteistkümne Euroopa riigi politseiametnikud viisid sellel suvel läbi ühisoperatsiooni kuritegelike organisatsioonide vastu, kes olid varustanud jõukaid eurooplasi seksuaalteenuseid osutavate lastega.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Eesti õiguskaitseorganid ei osalenud mastaapses üleeuroopalises laste seksuaalsele ärakasutamisele suunatud inimkaubanduse tõkestamise operatsioonis. Еuropol teatab missiooni tulemustest ning Läti ja Leedu politseiametnike kaasabist, kuid ei räägi sõnakestki nende Eesti kolleegidest.

17.–23. juunini kontrollisid ligi kahekümne Euroopa riigi politseiametnikud süstemaatiliselt lapskaubanduse kahtlusega ruume, sõidukeid ja isikuid, teatab Europol, kes koordineeris maailmajao õiguskaitsjate ühisoperatsiooni.

Kontrolliti ligi 127 000 inimest, peatati ja kontrolliti üle 63 000 auto, otsiti läbi üle tuhande võimaliku laste kinnihoidmise koha: kortereid, eramuid, büroosid, hotelle, raudtee- ja lennujaamade ruume.

Samal ajal tehti koolides selgitustööd lapsekehadega kaubitsejate potentsiaalsete ohvrite hulgas. Kuigi pole päris selge, miks on vaja pidada loenguid suvevaheajaks tühjaks jäänud koolides (mida saab järeldada pressiteate tekstist), on ilmne, et euroliidu politseinikud teevad palju jõupingutusi, et välja selgitada ja lõpetada "lasteäri" ja selgitada lastele endile, milliseid ohte toob neile kaasa täiskasvanute maailm.

Kuue päevaga vabastati üle viiekümne lapse

Suvisest üleeuroopalisest politseioperatsioonist ei ole juttu ka Politsei- ja Piirivalveameti ametlikus portaalis.

Ei maksa arvata, et Eesti õiguskaitseorganid ei pööra ühiskonnale valusale pedofiilia probleemile ja selle "käsitlemisele" piisavalt tähelepanu: tänavakurjategijaid koheldakse üsna karmilt.

Kahtlemata tõkestavad politsei ja piirivalve inimkaubanduse ja eriti lapskaubanduse katsed, kui nad sellistest juhtumitest teada saavad. Väljaspool kahtlust on ka Eesti politsei koostöö kolleegidega teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest ja üleeuroopalisest teenistusest Europol.

Operatsiooni tulemusel vahistati üle kolmekümne isiku, keda kahtlustatakse otseses osavõtus inimkaubandusest, ja umbes sama palju isikuid, keda kahtlustatakse ebaseaduslikule sisserändele, lastega kaubitsemisele ja pedofiilide "teenindamisele" kaasaaitamises.

206 inimkaubanduse ohvritena tuvastatud isikust üle 50 osutusid alaealiseks.

Teated sellel suvel Euroopas läbi viidud operatsioonist äratasid suurt tähelepanu — arvatavasti mitte ainult selle põrandaaluse ärivaldkonna mastaapsuse pärast, vaid ka selle seotuse tõttu USA-s puhkenud suure skandaaliga.

Kuulsa finantsisti Jeffrey Epsteini skandaalne juhtum näitab, et salakaubanduse ja lapseäriga seksuaalteenuste osutamise eesmärgil ei tegele mitte ainult allilmategelased, kes jäävad väljapoole avalikkuse vaatevälja, vaid mõnikord ka täiesti auväärt inimesed, kes kasutavad ära üldist austust ja varjavad oma kuritegelikku tegevust laialdaste sidemetega.

Samal teemal

Pedofiilia eest kümneks aastaks vangistatud Kaur Hanson vahetas nime
Tallinn kabuhirmus: sotsiaalvõrgustikes aktiviseerus pedofiil Artur Aibetov
Tagid:
põhiväärtused, Euroopa väärtused, Lääne väärtused, Euroopa, poliitikud, pedofiil

Peamised teemad