09:53 12. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Keskerakonna lipp

Keskerakonna reiting jätkab oma tõusuteed – mis sellele kaasa aitas

© Фото : Keskerakond
Ühiskond
lühendatud link
52 0 0

Eesti Keskerakonna populaarsus on Eesti venekeelse valijaskonna seas augustis küll langenud, tervikuna aga on see tänu toetusele teiste rahvastikurühmade toetusele asunud tõusuteele.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Juuniga võrreldes on Eesti Keskerakonna reiting kerkinud kolme protsendi võrra. Sellest annavad tunnistust arvamusküsitluse andmed.

Küsitlus- ja uuringufirma Turu-uuringute AS arvamusküsitluse tulemuste kohaselt on Eesti erakondade populaarsuse edetabelis liidrikohal opositsiooniline Reformierakond. Sellest teavitab ERR.

Juhul kui augustis toimunuks Eestis parlamendivalimised ja hääletaksid ainult küsitluses osalenud inimesed, oleks reformierakondlaste poolt hääletanud 34% "valijaskonnast". Juunis oli see näit 32%.

Populaarsuselt teisel kohal on valitsev Keskerakond. Selle poliitilise jõu reiting kerkis tõusis juunikuiselt 19%-lt augustis 22%-ni.

Küsitluse andmeil aitasid keskerakondlaste reitingul kasvada eestikeelsed küsitletud. Samas on Keskerakonna populaarsus venekeelsete valijate hulgas langenud 61%-lt 57%-le.

Keskerakonnale järgneb Turu-uuringute reitingus EKRE 16%-ga. Juunis oli nende reitingunäit 18%

Neljandal kohal on samuti valitsuskoalitsiooni kuuluv Isamaa, tema populaarsusindeks jääb 7% tasemele, seevastu juunis oli see 9%.

Eesti teiste poliitiliste jõudude populaarsus jääb alla 5%, mis oleks vajalik toetusprotsent esindatuseks Riigikogus. Turu-uuringute eelmine küsitlusuuring Eestis tegutsevate erakondade populaarsuse kohta toimus käesoleva aasta juunis.

Loe lisaks:

Samal teemal

Ratas: olulistes küsimustes oleme Soomega ühel meelel
Tagid:
avaliku arvamuse küsitlus, parteid, populaarne, reiting, Keskerakond, Eesti

Peamised teemad