16:00 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Ühiskond
lühendatud link
60 0 0

Veterinaar- ja Toiduamet soovitab Norras koerte seas leviva haiguse tõttu loomaga riiki mitte sõita või kui see pole võimalik, siis jälgida, et koer ei satuks kontakti teiste koertega.

TALLINN, 8. september — Sputnik. Norras on koerte seas levimas seni tuvastamata haigus, mille tunnusteks on kõhulahtisus ja oksendamine. Koerte üldseisundi halvenemisele võib järgneda surm. 

VTA ja Eesti Kennelliit jälgivad Nõmmisto sõnul tähelepanelikult sündmuste arengut ja rakendavad meetmeid vastavalt olukorra arengule.

"Seniks kutsume koeraomanikke, eelkõige neid, kes võtavad osa koertenäitustest ja muudest sarnastest üritustest, järgima bioohutusmeetmeid, selleks et tõkestada nakkuse levikut," sõnas Nõmmisto.

Loomade varjupaik Paljassaares.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Haigust on seni esinenud ainult Norras, kuid arvestades seda, kui levinud on koertega reisimine ja osalemine erinevatel rahvusvahelistel koertenäitustel, siis on nakkuse jõudmine Eestisse täiesti võimalik.

Haigussümptomite ilmnemisel soovitab amet pöörduda koos koeraga viivitamatult loomaarsti poole.

Lemmikloomade hülgamine on jätkuvalt laialdane probleem, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suve lõpus. Hülgamiste arv suureneb igal aastal just suve lõppedes, mistõttu korraldas Eesti Loomakaitse Selts kampaania "Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?".

Kampaania raames tuletati inimestele meelde, et lemmiklooma võtuga kaasneb vastutus looma heaolu ees ja kutsutakse inimesi ülesse märkama hüljatud lemmiklooma.

Loe lisaks:

Samal teemal

Inimesed ja loomad: kuidas Eesti karusloomafarm kriisist välja rabeleb
Loomakaitsjad päästsid kutsikavabrikust 38 koera
Karvased abilised: erilised koerad erilistele inimestele
Ellujäämisvõimalus: Päite loomapargi varjupaiga loomad
Tagid:
ühiskond, reisimine, loomad, nakkushaigus, haigus, koer, Norra

Peamised teemad