05:51 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Ühiskond
lühendatud link
48 0 0

Eesti ja Venemaa vahelistest õigus- ja korrakaitsevaldkonna kokkupuutepunktidest rääkis kommentaaris Sputnik Eestile Venemaa Föderatsiooni peaprokuröri asetäitja Aleksei Zahharov.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Venemaa peaprokuröri asetäitja Aleksei Zahharov saabus oktoobri alguses Eestisse kolmepäevasele visiidile, et osaleda Läänemeremaade Nõukogu liikmesriikide peaprokuröride 18. koosolekul. Kohtumine toimus Tallinas 2.-4 oktoobrini. Tervituskõned pidasid Eesti justiitsminister Raivo Aeg ja Eesti peaprokurör Lavly Perling.

Заместитель генерального прокурора Российской Федерации Алексей Захаров
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa peaprokuröri asetäitja Aleksei Zahharov
Venemaa peaprokuröri asetäitja Aleksei Zahharov märkis kohtumisel, et Vene pool osaleb neil konverentsidel regulaarselt. Lisaks oli Venemaa peaprokuratuur eelmise, 2017. aastal Kaliningradi oblastis toimunud 17. konverentsi korraldaja.

Mida arutati konverentsil Eestis

Üritusel arutasid osalejad kolme peamist teemat, mis ei ole omased konkreetsele riigile, kuid on olemuselt rahvusvahelised. Üks neist on võitlus organiseeritud kuritegelike rühmituste vastu, mis tegelevad kodanike autode ja muu isikliku vara vargustega, samuti vargustega kaubanduskeskustest.

Venemaa peaprokuröri asetäitja märkis, et see probleem on Balti riikide jaoks aktuaalne nendevaheliste avatud piiride tõttu, sest kurjategijad saavad vabalt liikuda ühest riigist teise.

Muidugi on Venemaal endiselt aktuaalne ka organiseeritud kuritegevuse vastane võitlus ning selle nende kuritegude vastu võitlemisel on Venemaa õiguskaitseorganite koordinatsioon hea. Kaks muud kohtumisel tõstatatud teemat on väga olulised Eestile, Venemaale ja kogu maailmale.

Esiteks on see võitlus keskkonnaalaste süütegudega, sest keskkond on juba ammu muutunud globaalseks probleemiks. Teiseks küberkuritegevus, mis moodsa maailma probleem ega tunne riigipiire. Inimkond on sisenemas digitaliseerimise ajastusse ja üha rohkem kurjategijaid tegutseb virtuaalses küberruumis.

Lisaks hindas Aleksei Zahharov positiivselt kahepoolseid suhteid Eesti partneritega ja rõhutas nende järkjärgulist arengut.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tippjuhid: peamised riskid - geopoliitika ja küberkuritegevus
Reinsalu: vägivaldsed noortejõugud tuleb kiiresti laiali ajada
Turvakaamera jäädvustas korterivargad "otse ja ilmsi"
Ajakirjanik: Eesti kuritegevus on liikunud rahvusvahelisele tasandile
Tagid:
kuritegevus, prokurör, Läänemere, töökoosolek, Eesti, Venemaa

Peamised teemad