20:52 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Ühiskond
lühendatud link
12010

Vladimir Putin pidas Tallinna ülikooli auprofessorit kõrge riikliku autasu vääriliseks tema töö eest rahvaste sõpruse ja koostöö tugevdamisel.

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. President Vladimir Putin allkirjastas korralduse Sõpruse teenetemärgi andmise kohta Eesti kodanikule, Tallinna ülikooli auprofessorile Rein Müllersonile.

Venemaa kõrge autasu määramise dokument avaldati 28. oktoobril Venemaa Föderatsiooni õigusteabe ametlikus portaalis.

Vladimir Putini määruses selgitatakse, et sel moel tunnustatakse Eesti professori teeneid rahvaste sõpruse ja koostöö tugevdamisel, tema viljakat tegevust rahvaste ja rahvuskultuuride lähendamise ning vastastikuse rikastamise valdkonnas.

Koos Rein Müllersoniga pälvisid Sõpruse ordeni veel mitmed välismaalased Argentina, USA, Kreeka, Filipiinide, Nigeeria ja Tšehhi kodanike seast.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et aastate jooksul on eestlastest Venemaa Sõpruse ordeni pälvinud Arnold Rüütel, Eri Klas, Ita Ever, Anu Kaal, Kalev Timberg, Anne Veski ja Enn Veskimägi.

© Sputnik / Сергей Субботин
Nõukogude Rahvaste sõpruse ordeni "järeltulija"

Sõpruse orden loodi Venemaa presidendi määrusega 1994. aasta märtsis.

Auhinnast sai 1972. aastal loodud Nõukogude Rahvaste sõpruse ordeni järeltulija. Mõlema autasu kujunduse autoriks on kunstnik Aleksander Žuk.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Müllerson: keelepoliitikaga ei tohiks kaasneda sunniviisilisust
Tagid:
Venemaa, Vene Föderatsiooni Sõpruse orden, teeneteorden, Vladimir Putin, Rein Müllerson

Peamised teemad