02:15 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Ühiskond
lühendatud link
6901

Rahvusliku ühtsuse päeval, mis on pühendatud Venemaa XVII sajandi Segaduste aja lõppemisele , ootavad venemaalasi pidulikud miitingud, kontserdid, ajalooteemalised seiklusmängud, etnograafilised etteütlused, käsitöö ja kultuurifestivalid ning riigihümni ühislaulmine.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Tänu nädala algusele langenud rahvusliku ühtsuse päevale on esmaspäev, 4. november, Venemaal puhkepäev. Seda tähtpäeva tähistavad nii riigi ja usuühenduste juhid kui ka tavakodanikud kaheksandikul maakerast ja isegi kosmoses.

Sõpruse orden
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Putin autasustab rahvaste sõpruse tugevdajaid

President Vladimir Putin asetab kindlakskujunenud traditsiooni kohaselt lilled Kuzma Minini ja Dmitri Požarski mälestusmärgi jalamile Moskva Punasel väljakul.

Seejärel külastab Putin näitust "Põlvkondade mälu: Suur Isamaasõda kujutavas kunstis", mis toimub Maneežis kiriklik-ühiskondliku foorumnäituse "Õigeusklik Venemaa — rahvusliku ühtsuse päevaks"  raames.

See on järg näitusele "Venemaa muuseumide aarded", mis toimus 2018. aastal Maneežis ja kaheksas regioonikeskuses.

Eksponeeritud on 149 olulist teost silmapaistvatelt maalikunstnikelt, kujuritelt ja fotograafidelt 44 muuseumist ja eragaleriist.

Taiesed räägivad teest võidule ja sellest, kuidas sõja teema on kajastunud 1940.–2010. aastate kujutavas kunstis. Et kõik näituse eksponaadid omal käel ära näha, oleks tulnud külastada üle 30 linna.

Выставка Православная Русь – ко Дню народного единства
© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Näitus "Õigeusklik Venemaa — rahvusliku ühtsuse päevaks"

Tänavu on Maneeži näitusele toodud Peterburi Nikolski Merekiriku tähtsaim pühapilt, XVII sajandil maalitud Püha Nikolause ikoon.

Seejärel annab Putin rahvusliku ühtsuse päeva pidulikul vastuvõtul Kremlis üle auhinnad panuse eest Venemaa natsiooni ühtsuse tugevdamisse ja Rahvaste Sõpruse ordenid välisriikide kodanikele eriliste teenete eest rahu, sõpruse, koostöö ja vastastikuse mõistmise tugevdamise eest rahvaste vahel.

Vene Õigeusu Kiriku pea peab Kremli südames piduliku liturgia

Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill peab Kaasani Jumalaema ikooni mälestuspäeval, mille kokkulangemine rahvusliku ühtsuse päevaga pole juhus, liturgia Venemaa ajaloolises südames — Moskva Kremli Uspenski ehk Jumalaema Uinumise katedraalis.

Праздник Казанской иконы Божией Матери в городах России
© Sputnik / Павел Лисицын
Kaasani Jumalaema ikooni mälestuspäev

Loo täispika versiooniga võite tutvuda portaali venekeelses osas.

Lugege lisks:

Samal teemal

Kuhu on liikunud SRÜ riigid pärast NSV Liidu lagunemist?

Peamised teemad