16:42 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Ühiskond
lühendatud link
6020

Ukraina suursaadik Poolas tegi avalduse seoses sellega, et Poola võimud on Venemaa palvel kinni pidanud Kiievi oblasti Paremsektori* eksjuhi Igor Mazuri.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Venemaa palvel Poolas kinni peetud Kiievi oblasti Paremsektori* eksjuhi Igor Mazuri toetuseks Poola massi- ja ühismeedias korraldatavate kampaaniatega kavatseb Kiiev saavutada tema vabastamise.

Ukraina suursaadik Varssavis Andri Deštšõtsja on juba teatanud , et tema riik kavatseb nõuda Poola kohtult Mazuri vabastamist. Kiiev omakorda lubab võtta "käendusele" radikaali, kelle suhtes on Venemaal algatatud kriminaalasi.

2014. aastal juhatas Igor Mazur Paremsektori* allüksustest koosnevat formeeringut Kiievi oblastis ja osales ka rahutustes Kiievi kesklinnas.

Alates 2014. aasta maist osales ta karistusoperatsioonis Donbassis.

2016. aastal sai Mazur Venemaal keelustatud erakonna UNA-UNSO aseesimeheks, 2017. aasta suvel juhtis aga organisatsiooni Mižmorja (Międzymorze), mis võitleb Läänemere ja Musta mere vaheliste riikide "venesõbralikkuse" vastu.

2019. aasta veebruaris teatas Venemaa uurimiskomitee ametlik esindaja Svetlana Petrenko, et tema ametkond on saanud tõendusmaterjali Mazuri osaluse kohta bandiidiformeeringute tegevuses ja lahingutes Põhja-Kaukaasias mässuliste poolel.

Петренко Светлана Львовна
© Фото : Следком РФ
Svetlana Petrenko

Seda fakti Poolas ei eitata. Poola Seimi asespiiker Małgorzata Gosiewska on nimetanud Mazurit "vastutavaks kodanikuaktivistiks ning Donbassi, Gruusia ja Tšetšeenia sõja veteraniks". "Igor Mazuri kinnipidamine Poola piiril on ainult rahvusvaheliste lepete ja kohustuste tehniline täitmine Rzeczpospolita poolt," teatas ta.

Venemaa uurimiskomitee on 2014. aastal algatanud kriminaalasjad Venemaal keelustatud organisatsiooni UNA-UNSO liikmete Igor Mazuri, Valeri Bobrovõtši, Dmõtro Kortšõnski, Andri ja Oleg Tjagnõboki, Dmõtro Jaroši, Volodõmõr Mamalõga ja teiste Ukraina radikaalide vastu.

* Venemaal keelustatud äärmusorganisatsioonid

Lugege lisaks:

Samal teemal

"Al-Jazeera" leidis Ukraina eliidi hulgast natse
Tagid:
Kiiev, arest, Paremsektor, Poola, Ukraina

Peamised teemad