18:45 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Ühiskond
lühendatud link
4910

Kui OECD eksperdid olnuks pisut nobedamad ja koostanuks hinnangu 2017. aasta asemel kasvõi 2018.a. andmete põhjal, siis ei arvataks Venemaad enam joovate riikide esikümnesse, selgitas tervishoiuministri asetäitja Oleg Salagai.

TALLINN, 11. november — Sputnik. "Täna ilmunud OECD andmete põhjal paikneb meie riik alkoholitarbimises seitsmendal kohal, näidates sellele suurimat tarbimise langust alates 2007. aastast. Ja see on väga hea, kuna suur alkoholitarbimine on tihedalt seotud kõrge suremusega tööealiste seas," vahendab RIA Novosti tema Telegrami kanalil kirjutatut.

OECD tsiteerib 2017. aasta statistikat, mil Venemaa alkoholitarbimine oli 11,1 liitrit aastas inimese kohta, kuid 2018. aastal langes see näitaja 9,3 liitrini, rõhutas Salagai.

Samal ajal tarbivad tema sõnul kõige rohkem alkohoolseid jooke Kaug-Ida föderaalringkonna elanikud ja kõige vähem Põhja-Kaukaasias.

Ametkonna juhataja asetäitja lisas, et rahvusvaheliste ekspertide hinnangud kinnitavad tervishoiuministeeriumi esitatud andmete õigsust ja Venemaa alkoholivastase poliitika tõhusust.

Läänes ja sealhulgas ka OECD-s on aga juurdunud kuvandit raske muuta, paljud aga ei soovigi seda teha, kui lääne meedia Venemaad halvustavate üllitiste statistikat vaadata.

See sai võimalikuks tänu rangemale kontrollile alkohoolsete jookide üle: võimud tõstsid aktsiisimakse, kehtestasid viina ja muude jookide minimaalse jaemüügihinna, võtsid kasutusele tootmise ja müügi järelevalvesüsteemi ning piirasid alkoholimüüki õhtusel ajal.

Muudatused tõid kaasa alkoholimürgistusest tingitud suremuse enam kui 70 protsendise vähenemise riigis ja keskmine eluiga tõusmise ajaloolise maksimumini.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Homsest jõustuvad alkoholi müügipiirangud
Tagid:
OECD, alkoholipoliitika, alkohol, Venemaa

Peamised teemad